Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 29.03.2023
Přesný čas: 09:46 Svátek: Tatana Zítra: Arnošt

VÍTĚZNÉ FOTO ZA STOVKU? HASIČI! NEJLEPŠÍ SNÍMKY VŽDY VZNIKAJÍ NÁHODOU, ŘÍKÁ AUTORKA A TĚŠÍ SE NA FLÁK MASA

článek vytvořen 10. 07. 2013, přečetlo si ho 3505 lidí

Trutnov - Historicky první vítězkou naší fotografické soutěže se stala Kateřina Dvořáková ze Dvora Králové nad Labem se snímkem Hasiči. Ale pozor! Vaše fotky na náš e-mail redakce@trutnovinky.cz můžete posílat neustále, protože soutěž pokračuje i ve druhé polovině roku.


Tisícikorunový poukaz na večeři v restauraci Pod Lékárnou. Takovou cenu jsme ve spolupráci s našimi partnery připravili pro autora „nej“ snímku naší soutěže Foto za stovku. V lednu jsme čtenáře Trutnovinek vyzvali, aby nám posílali svoje fotografické úlovky, nejpovedenější snímky jsme odměňovali stokorunou a teď po půl roce přišel i čas vybrat z jedenácti finalistů toho, který usedne ke stolu a pořádně si nacpe břicho.

Tradiční hlasování jsme z našeho redakčního triumvirátu (Cajthaml, Šnajdar, Bogáň) tentokrát rozšířili na celou Xantipu, aby byl výsledek co nejspravedlivější. O vítězi tak rozhodovala šestnáctičlenná porota. Každý její člen měl za úkol vybrat tři fotky a podle toho, jak mu líbily, jim udělit 3, 2 nebo 1 bod. A jak se nakonec při sčítání ukázalo, každý bod tady hrál důležitou roli. Kateřina Dvořáková se snímkem hasičů totiž nasbírala jen o dva body více než na děleném druhém a třetím místě Lada Engová se svojí Sněžkou a Jaroslav Kaválek s fotografií z prvního koncertu.


Vítězka Kateřina Dvořáková.

Jak dopadlo hlasování?
1. Kateřina Dvořáková - Hasiči (19 bodů), 2. - 3. Lada Engová - Magická Sněžka, Jaroslav Kaválek - Na prvním koncertu (17), 4. Petr Štěpán - Rozhovor po nákupu (12), 5. Martin Ježek - Sněžka ze Svorové hory (7), 6. - 8. Diana Dufková - Promoce, Jaroslav Sikora - Poprvé u moře, Petr Čapek - V podvečer (6), 9. Tereza Malíková - Vítání jara (5), 10. Ondřej Mervart - Svítání (1), 11. Roland Günther - Také by měli své lásky (0).


sponzor fotosoutěže


FOTKY FINÁLOVÉ JEDENÁCTKY ZDEKateřina Dvořáková si v restauraci Pod Lékárnou přebírá kupon na večeři od majitele podniku Eduarda Bednaříka (vlevo) a šéfa obchodního oddělení Xantipy Rudolfa Korbeláře.

BEZ FOŤÁKU ANI RÁNU

„Nejlepší snímky vznikají vždycky náhodou, což lze říci i o tom mém,“ prozradila Kateřina Dvořáková, vítězka naší soutěže Foto za stovku z první poloviny letošního roku. Fotografie hasičů třiadvacetileté zdravotní sestry ze Dvora Králové nad Labem je prý vlastně taková momentka, kterou pořídila při venčení svého psa mezi poli. „Foťák totiž nosím téměř všude. Dodnes ani nevím, proč tam ti hasiči byli,“ usmívala se výherkyně tisícovky na večeři v restauraci Pod Lékárnou.

O soutěži Trutnovinek se dozvěděla z našich facebookových stránek. Poslala pár snímků a nakonec to vyšlo, když uspěla s tím z posledního kola. „Po vzpamatování se z prvního šoku a pocitu, že budu mít brzy infarkt, nějak pořád nemůžu svému vítězství uvěřit. Jsem ráda, že jsem konečně něco vyhrála,“ líčila své pocity šťastná fotografka, která však sklonila poklonu i všem ostatním autorům finálových snímků. „Všechny byly skvělé. Nejvíce mě zaujala fotografie s názvem Rozhovor po nákupu, protože je úsměvná. A potom fotka Svítání, protože sama jsem východ slunce na Sněžce také zažila a vím, jak náročné vůbec je se zmrzlými prsty trefit spoušť.“

Svůj první fotoaparát, maličký kompakt Nikon, dostala Kateřina Dvořáková v šestnácti letech a od té doby, jak říká, nějak mačká spoušť. „Za těch sedm let jsem maličký Nikon vyměnila za trochu většího brášku, který přeci jen fotí o trochu lépe, ale nepokládám se za fotografku,“ uvedla s tím, že tento titul přenechám jiným. „Jsem nadšenec a amatérka. Myslím, že je stále co zlepšovat,“ pronesla. Nejraději fotí to, co je jí blízké. Tedy psy všech ras i velikostí a jejich majitele. „Občas i nějaké krajinky či makrosnímky,“ doplnila.

A jak se těší na svou odměnu, až se posadí za stůl v restauraci Pod Lékárnou? „Už delší dobu na ni slyším samé skvělé recenze, především na jejich steaky. Takže volba bude jasná - flák masa, to je moje,“ usmívala se Kateřina Dvořáková a ještě dodala, že na závěr nebude chybět Sex on the beach.

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena