Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 07:18 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

VOLEJBALISTKY LOKOMOTIVY TRUTNOV VYHRÁLY TURNAJ V DŘEVĚNICI

článek vytvořen 27. 06. 2013, přečetlo si ho 2191 lidí

Trutnov - Ve volejbalem proslavené obci Dřevnici proběhl v polovině června devátý ročník žákovského turnaje. Za Trutnov tentokrát bojovalo družstvo starších žákyň, oslabené o dvě hráčky, nastupující stabilně v základní sestavě TJ Loko, neboť byly nominovány do výběru za Královéhradecký kraj.
Turnaje se účastnilo celkem 16 družstev včetně tří týmů Lvíčat. Družstva Lvíčat nakonec byla pořadateli nasazena, zřejmě z důvodu silovějšího herního pojetí chlapců, do skupin se staršími žáky, takže se pro zbylé týmy starších žákyň vytvořily pouze dvě skupiny. Ve skupině se Trutnovu podařilo obsadit druhé místo zaručující účast v semifinále, když v posledním zápase skupiny, které pro postup děvčata musela vyhrát, zdolala družstvo Hronova.


Zleva stojící: Kateřina Gregorová, Daniela Murčová, Karolína Matějů, Kateřina Přívratská a trenér Jiří Hauf; zleva sedící: Hana Nguyenová, Denisa Pavlíková a Denisa Jirásková.

V nedělním semifinále se Trutnovačky utkaly se silným družstvem Liberce A, které po bitvě a výborném výkonu vyhrály až v tiebreaku třetího setu. Tím se celkem nečekaně ale zaslouženě hráčky Loko dostaly do finále, kam se z druhého semifinále probojovalo družstvo výběru Jihočeského kraje. Ve finále se holky vyždímaly z posledních zbytků sil, když v nervy drásajícím zápase a po prohraném prvním setu vyhrály set druhý a v tiebreaku setu třetího už jasně dominovaly s výsledkem 15:5.

Odměnou za víkendovou dřinu jim tak byl krásný pocit z celkového vítězství okořeněný cenou pro nejlepší hráčku turnaje, kterou se po zásluze stala „nejmenší“ trutnovská nahrávačka Daniela Murčová.


Pohár pro vítěze přebírá kapitánka Karolína Matějů.


Ocenění pro nejlepší hráčku turnaje přebírá Daniela Murčová.


"Pro naše děvčata to byl letošní poslední turnaj sezony, která se nakonec celkem vydařila. Už pomalu ale vyhlížíme sezonu příští, která bude zřejmě, co se plánovaného zatížení hráček týče, asi nejnáročnější," naznačil asistent trenéra Bohumol Gregor.

(bog, bgr)
Trutnovinky.cz
Foto: Bohumil Gregor

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena