Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 07:23 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

VOLEJBALOVÉ ŽÁKYNĚ HRÁLY PROTI REPREZENTACI, V LANŠKROUNĚ SKONČILY ČTVRTÉ

článek vytvořen 11. 06. 2013, přečetlo si ho 1490 lidí

Trutnov - Na začátku června se na kurtech volejbalového klubu TJ Lanškroun uskutečnil již 27. ročník turnaje starších žákyň, do kterého bylo přihlášeno dvacet týmů včetně družstva TJ Loko Trutnov.
Týmy byly rozlosovány do pěti kvalifikačních skupin, kdy o postupu do finálové skupiny měl rozhodnout klíč vítěz skupiny s druhým z jiné skupiny. Tento zamýšlený plán ale později narušilo víkendové počasí, které nejen v Lanškrouně vyvádělo psí kusy.

Trutnov v základní skupině bojoval s týmy KCM Pardubice, ŠSK Šlapanice A a domácím VK Lanškroun B. Zejména souboj s družstvem KCM Pardubice (KCM = krajské centrum mládeže) o první místo ve skupině se dohrával jako úplně poslední zápas sobotního zkráceného programu a bohužel již za celkem vydatného deště. Trutnovská děvčata ale ukázala bojovné srdce a v tiebreaku třetího setu vydřela vítězství a tím i první místo ve skupině, které zaručovalo papírově slabšího soupeře do původně plánovaného play-off. To ale bylo pořadateli z důvodů špatného počasí a tím vzniklé časové ztráty úplně zrušeno a byl stanoven nový postupový systém, kterým se do finálové skupiny přímo dostali vítězové skupin.Trutnovačky se tak dostaly do skupiny, kam se dále probojovaly týmy Lvíčat A, Lvíčat B, TJ Nový Jičín A a domácí VK Lanškroun A. Ve finálové skupině se jim ale nepodařilo výsledkově navázat na výborné sobotní výkony a všechny své zápasy nakonec prohrály a obsadily v kvalitně obsazeném turnaji celkové čtvrté místo, když družstvo Nového Jičína ze soutěže po sobotní části odstoupilo. Celkovými vítězkami se nakonec nestaly papírové favoritky, družstva Lvíčat, ale po zásluze družstvo domácích VK Lanškroun A, když dokázalo porazit družstva Trutnova, Lvíčat A a družstvu Lvíčat B sebralo set. Za Trutnovem tentokrát skončili tradiční soupeři z krajské soutěže, družstva Červeného Kostelce a Jilemnice. Nutno ale podotknout, že vzájemná rivalita jde v takovýchto turnajích stranou a holky se navzájem povzbuzují a hecují.

Pro hráčky Loko tak lze turnaj celkově hodnotit jako vydařený, zejména co se nabytých herních zkušeností týče. Opět se utkaly s týmy, které hrají své soutěže v jiných krajích a hlavně zápasy s družstvy Lvíčat, tj. reprezentačními výběry České republiky v kategorii starších žákyň byly zážitkem. Z důvodu vyššího vzrůstu a hlavně vyšší herní kvality pro některé hráčky sice i trochu bolestivým. Trutnovské žákyně ale bojovaly a dokázaly být mnohem sehranějším Lvíčatům důstojným soupeřem, kdy o konečném stavu setů, resp. zápasů vždy rozhodovala větší herní vyspělost a zkušenost Lvíčat. Z pohledu trutnovských žákyň je každý uhraný bod v zápasech s takto kvalitními soupeři neocenitelnou zkušeností do budoucna.

Celkové pořadí v turnaji:

  1. VK Lanškroun A
  2. Lvíčata B
  3. Lvíčata A
  4. Lokomotiva Trutnov
  5. TJ Červený Kostelec
  6. TJ Jilemnice
  7. KCM Pardubice
  8. VK Tábor
  9. KP Brno
10. Svitavy A
11. VK Lanškroun B
12. Sokol Dolní Újezd
13. Sokol Česká Třebová
14. ŠSK Šlapanice A
15. TJ Svitavy B
16. ŠSK Šlapanice B
17. DDM Brno
18. - 20. TJ Nový Jičín A
18. - 20. TJ Nový Jičín B
18. - 20. ZŠ Vejrostova Brno

(bog, bgr)
Trutnovinky.cz
Foto: Bohumil Gregor

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena