Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 07:02 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

VOLEJBALOVÉ ŽÁKYNĚ LOKO TRUTNOV BRONZOVÉ A BRAMBOROVÉ

článek vytvořen 22. 05. 2013, přečetlo si ho 1468 lidí

Trutnov - O víkendu se volejbalové žákyně TJ Loko Trutnov zúčastnily 16. ročníku mezinárodního Zmrzlinového turnaje dívek, který se konal v podorlické obci Lupenice, nedaleko Vamberka. Turnaj probíhal v areálu místního Sokola Lupenice, do kterého dorazilo letos rekordních 49 družstev, která si zahrála na osmi antukových hřištích. V sobotu byl program částečně narušen deštěm, kvůli kterému byl start turnaje nuceně posunut, ale pak se počasí naštěstí na celý víkend umoudřilo a umožnilo turnaj odehrát.


Turnaj byl vypsán pro kategorie mladších a starších žákyň a kadetek. Proběhl za účasti i družstev z Polska. Trutnovačky tentokrát hrály pouze v kategorii starších žákyň, kde měly ale postavena dvě družstva. Starších žákyň bojovalo celkem 16 týmů rozlosovaných do čtyř skupin s postupovým klíčem vítězové s vítězi, druzí s druhými, atd. V sobotu proběhla klání ve skupinách, když se trutnovským družstvům podařilo své skupiny vyhrát. Tím se obě družstva kvalifikovala do nedělního finále, ve kterém hráli vítězové skupin opět systémem každý s každým.

Hned v prvním nedělním finálovém zápase se v „sestrovražedném“ boji utkaly trutnovské týmy. Zápas a posléze i celá finálová skupina se lépe vyvíjela pro družstvo A, kterému k celkovému vítězství v turnaji stačilo v posledním zápase uhrát jeden set proti pozdějšímu vítězi, družstvu Jilemnice. Bohužel se hned v úvodu prvního setu rozhodujícího mače zranila kapitánka Kája Matějů, což negativně ovlivnilo celý výkon družstva, které zápas nakonec prohrálo a obsadilo třetí místo.

Družstvo Trutnova B dokázalo ve finálové skupině sebrat set pozdějšímu druhému, družstvu Červeného Kostelce, a obsadilo čtvrtou příčku. Už samotný postup do finálové skupiny a výkony v ní ale byly příjemným překvapením a povzbuzením do dalších turnajů.

Turnaj, mající v názvu přívlastek zmrzlinový, se i díky umoudřenému počasí celkově vydařil, hráčkám opět poskytl zážitky v podobě vzrušení ze hry a setkání s družstvy, jež ve svých krajských soutěžích v průběhu roku běžně nepotkávají, a to i zahraničními. Takže pořadatelům patří dík a zmrzliny se za víkend spořádal celý stánek.

(bog, bgr)
Trutnovinky.cz
Foto: Bohumil Gregor

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena