Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 16:31 Svátek: Nela Zítra: Blažej

MOTORISTA SE CHTĚL VYHNOUT PLACENÍ PARKOVNÉHO, STRÁŽNÍCI HO ALE CHYTILI

článek vytvořen 17. 04. 2013, přečetlo si ho 8543 lidí

Trutnov - Řeklo by se, že když má někdo peníze na kvalitní auto, nebude pro něj problém zaplatit pár desítek korun parkovného. Omyl. Našlo se už několik motoristů, kteří vymýšleli triky jen proto, aby nemuseli za parkování v centru města platit. Strážníci takových případů evidují několik.
Za všechny stačí uvést jeden z nedávné doby. Na odstavné ploše před Komerční bankou usedá muž do auta. Aniž by předtím zašel k platebnímu automatu a zaplatil, přijíždí autem k závoře. Ta se samozřejmě nezvedá, protože není „čipnuto“ zaplaceným lístek. Po chvíli tedy řidič vycouvá zpět, najede k obrubníku, protočí se mu kola, překonává obrubník a přes trávník odjíždí z parkoviště pryč.

V tu dobu už ho ale sledovali městští strážníci na kamerách. „Jednu hlídku jsme zrovna měli poblíž, tak jsme ji za autem vyslali. Řidiče dostihla, případ s ním sepsala a předala ke správnímu řízení,“ uvedl zástupce velitele městské policie Radek Svoboda. Za nezaplacení parkovného ve výši pár desítek korun může šofér ve správním řízení dostat pokutu až několik tisíc korun.
Řidiči se někdy pokoušejí ze závorových parkovišť odjet přes obrubník. 
Ilustrační foto: kamery městské policie 

Další fígl, jak se řidiči pokoušejí pláchnout bez placení, je pokus projet závorou ven těsně za jiným autem. Někteří to na strážníky zase zkoušejí s tím, že ztratili lístek a že proto mají být puštěni bez placení. „Tak to ovšem nejde. Je jasně dáno, že za ztrátu lístku se platí 500 korun. Takže řidič si musí v parkomatu za pětistovku koupit nový lístek a na ten ho pak závora pustí,“ vysvětluje Svoboda.

Parkovné v Trutnově není drahé. „Lidé z firmy Cross (výrobce závor pro Českou republiku - pozn. redakce) nám dokonce říkají, že z celé republiky tady u nás máme jasně nejlevnější parkovné,“ říká Svoboda. Například u Komerční banky se platí pouhých pět korun za půlhodiny. Většina parkovišť je navíc pod dohledem městských kamer, takže strážníci mají v případě přestupku k dispozici záběry, z nichž je dobře patrný přestupek, typ a poznávací značka auta a rovněž osoba řidiče. Tedy vše podstatné pro správní řízení.


Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena