Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 25.09.2022
Přesný čas: 09:20 Svátek: Zlata Zítra: Andrea

LEGENDÁRNÍ ROCKER VLADIMÍR MIŠÍK HRÁL NA JAZZINCI PÍSNĚ Z PAMÁTNÉHO KUŘETE V HODINKÁCH

článek vytvořen 11. 04. 2013, přečetlo si ho 2463 lidí

Trutnov - Byl to večer návratů. V málem už zapomenutém Národním domě se ve středu opět po odmlce uskutečnil koncert festivalu Jazzinec. A hudba, která zněla z pódia, byla taky návratem - rocker Vladimír Mišík a kapela Flamengo hráli písně ze čtyřicet let staré desky Kuře v hodinkách.


V posledních dvou letech se větší jazzincové koncerty odehrávaly v moderním Uffu. Mišíkův večer (závěrečný koncert letošního festivalu) musel ustoupit módní přehlídce, ale přesun do stařičkého Národního domu dodal akci o to rockovější atmosféru. Asi dvě třetiny sálu zaplnili sedící diváci, v té druhé se pohupovaly do rytmu desítky fandů takříkajíc na stojáka. V předsálí se točilo pivo, s půllitry se mohlo i do hlediště. Na zvuku bylo sice poznat, že starý „Nároďák“ nemůže Uffu konkurovat, ale muzikantům ani lidem v hledišti to evidentně nevadilo. „Zatím všude, kde jsme hráli, jsme měli výborné ohlasy. Tady to bylo podobné. Publikum bylo vstřícné a fajn,“ chválil Mišík těsně po koncertu.

Ten rozdělil do dvou částí. V první hrál skladby známé z jeho působení s formací Etc..., včetně Variace na renesanční téma (píseň známá podle prvního verše Láska je jako večernice). Ve druhé naservíroval hity z památné desky Kuře v hodinkách, jako přídavek na závěr proslulý hit Oye Como Va. Obě hudebně rozdílné věci zapadly do motta Jazzince posledních let - dát prostor nejen jazzu, ale všem, kteří z něj vycházejí nebo si z něj přesahy obvyklých hudebních škatulek berou příklad. „Věděl jsem sice, že jedeme hrát do Trutnova, ale vůbec jsem netušil, že na festival, který souvisí s jazzem. To jsem se dozvěděl, až když jsem šel na jeviště. Byl jsem tím zaskočený,“ přiznal Mišík.

 

Repertoár „z Kuřete“ byl ale připravený dobře. Muzikanti si speciálně kvůli trutnovskému koncertu udělali mimořádnou zkoušku, protože naposledy ho hráli při podzimním turné. A potvrdili, že ho hrají prakticky stejně, jako při vzniku v roce 1972. „Ono se ani nedá hrát jinak. Akorát je to náročnější. Pro mě jako zpěváka je samozřejmě čtyřicet let dlouhá doba, nejde to zpívat úplně v těch výškách jako tehdy, musím to zpívat trochu jinak, ale to myslím nevadí. Myslím, že ten správný výraz tam byl od nás všech,“ smál se Mišík.

FOTOGALERIE ZDE

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Martin Bílek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena