Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 29.03.2023
Přesný čas: 09:31 Svátek: Tatana Zítra: Arnošt

MLADÍK BYL ZA KRÁDEŽ NA BARU OBVINĚN Z LOUPEŽE. HROZÍ MU AŽ DESET LET VĚZENÍ

článek vytvořen 27. 03. 2013, přečetlo si ho 2258 lidí

Trutnov - Nejdřív měl mít na svědomí jen ulomené zrcátko u auta, nakonec ale prasklo, že chvíli předtím okradl obsluhu na baru. Pětadvacetiletý mladík ze Žacléře je tak obviněný z loupeže a hrozí mu až deset let vězení.

V sobotu večer oznámil provozovatel jednoho nočního podniku v Žacléři, že mu jeden z hostů poškodil zaparkované osobní auto Volkswagen, které stálo a volně přístupném místě nedaleko baru. "Předmětem útoku se stalo zpětné zrcátko dopravního prostředku. Místní policisté zjistili, že se uvedeného protiprávního jednání měl dopustit místní občan ve věku pětadvaceti let," uvedl policejní mluvčí Udo Ertner.

Při vyšetřování ale přišli na to, že tím výčet prohřešků dotyčného výtečníka nekončí. "Mladík měl v uvedené provozovně několik minut před poškozením vozidla za použití násilí i přes odpor jednoho z pracovníků restauračního zařízení zpoza baru odcizit finanční hotovost, se kterou z herny odešel. Poškození vyčíslili škodu na 6 tisíc korun," upřesnil mluvčí.

 

Policejní komisař už obvinil pětadvacetiletého muže ze Žacléře ze spáchání zločinu loupež a přečinu poškození cizí věci, za které může být soudem uložen trest odnětí svobody až na deset let. Trestní stíhání obviněného probíhá na svobodě.


A co je to vlastně loupež? "Trestní zákoník hovoří zcela jasně: podle § 173 TZ se loupeží rozumí jednání, při kterém útočník proti jinému užije násilí nebo pohrůžky bezprostředního násilí v úmyslu zmocnit se cizí věci," dodal Ertner.

(tz-pac)
Trutnovinky.cz
© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena