Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 16:14 Svátek: Nela Zítra: Blažej

STRÁŽNÍCI VARUJÍ PEJSKAŘE: DEJTE SI POZOR, NĚKDO NASTRČIL PSOVI JÍDLO S ŠROUBY

článek vytvořen 04. 03. 2013, přečetlo si ho 6955 lidí

Trutnov - K výjimečnému, ale o to brutálnějšímu útoku na psa mohlo dojít v sobotu odpoledne na Kryblici. V poslední chvíli si naštěstí majitelka zvířete všimla ostrých předmětů ve žrádle, které mu tam někdo nastrčil. Včas zakročila, kousky salámu se šrouby psovi sebrala a k případu zavolala městskou policii.


"Nezvyklý případ nám byl ohlášen v sobotu asi ve čtvrt na pět odpoledne s tím, že u tamní prodejny potravin jsou volně pohozené návnady na psy, konkrétně kousky salámu, ve kterých jsou šrouby," potvrdil ředitel městské policie Karel Povr. Majitelka čtyřnohého miláčka si všimla kritické situace v poslední chvíli, zachovala ale chladnou hlavu. "Všimla si, že pes drží v tlamě kus uzeniny se zabodnutým železným vrutem. Ihned návnadu psovi vzala, aby nedošlo ke zranění zvířete," řekl šéf strážníků.

Dotyčná si všimla, že je takových kusů uzeniny před tamní masnou v okolí lavičky mnohem víc, zalarmovala proto městské strážníky. Ti připustili, že s takovým případem se ve městě setkali poprvé. "Na Kryblici je hodně psů a pejskařů, takže je možné, že tam něco takového narafičil někdo, kdo nemá psy rád. Provo prosíme všechny majitele psů, aby si dávali na podobné věci pozor. A pokud by se někde v jejich okolí něco takového vyskytlo, tak ať nám dají vědět," dodal Karel Povr. Strážníci případ předali Policie České republiky, a ta případ šetří jako přestupek.

(pac, tz)
Trutnovinky.cz
Foto: městská policie
 

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena