Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 16:32 Svátek: Nela Zítra: Blažej

HUDEBNÍ NOVINKA: MÍSTO BENJAMING BANDU PŘICHÁZÍ BENJAMING ´S CLAN

článek vytvořen 25. 02. 2013, přečetlo si ho 2941 lidí

Trutnov - Punkáči z Petříkovic mají nový název, nového člena a chystají novou desku v novém stylu. Kilty a skotské dudy jim ale zůstávají. Přijďte v sobotu 16. března večer na koncert do restaurace Na Vidličce a uvidíte!

První avízo, že je něco jinak, najdete už na webu. Tak, kde dříve měla stránky petříkovická formace Benjaming Band, dnes smrtka oznamuje: rodinná punková kapela skončila, začíná nová kapitola. Když se podíváte dál, zjistíte podrobnosti. Za prvé: kapela se přejmenovala na Benjaming´s Clan. Za druhé: přibrala nového člena Jacka Macioleka z Polska. Za třetí: změnila hudební styl - nyní hraje celtic pipes energy folk (keltský energický dudácký folk).Podtrženo a sečteno, kapela už není rodinnou záležitostí. Kromě (táty) basáka Olina Dlouhého a jeho synů Kuby (kytara), Matese (bicí) a Lukáše (dudy) nyní adoptovala muzikanta, který ji zatím jen pomáhal ve studiu, ale s kterým si v poslední době hudebně rozuměla. „Nyní jsem ho adoptoval, Jacek je můj další syn,“ směje se Olin.

Stejně jako jiné kapely, i ta petříkovická prošla hudebním vývojem - už není punkrocková jako v začátcích. „My nikdy nebyli ortodoxní pankáči. Je ale pravda, že jistá proměna tu je. Místo elektrické kytary máme akustickou, přibylo nám banjo, bubeník přešel z paliček na metličky,“ vypočítává. Některé skladby tak s novým stylem z koncertního repertoáru zmizí, jiné skupina předělala a chystá se je fanouškům servírovat v nové podobě. „Od začátku listopadu točíme desku Století páry. Budou na ní nové věci, ale taky starší skladby, které na žádné naší předchozí desce nevyšly, fandové je ale znají z koncertů. V půlce března by deska mohla být hotová,“ říká Olin.První místní koncert kapela chystá právě na březen do restaurace Na Vidličce. „Naší výhodou teď je, že máme širší záběr. Můžeme hrát na rockových festivalech, pivofestu či vinobraní, ale i v domově důchodců nebo pro Barevné domky,“ naznačuje basák Olin.

A dodává, že na dosavadních deset punkových let v kapele jen tak nezapomenou. „Benjaming Band splnil,co měl. Vydal tři desky, odehrál sedm set koncertů po celé Evropě a nikde Trutnovu ostudu určitě neudělal,“ dodává Olin Dlouhý.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Magdalena Markiewitz, www.benjamingsclan.com

 

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena