Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 15:16 Svátek: Nela Zítra: Blažej

KLUB VOJENSKÉ HISTORIE V ČESKÉ TELEVIZI USPĚL, STRÁŽNÍCI MĚSTSKÉ POLICIE NE

článek vytvořen 05. 12. 2012, přečetlo si ho 3108 lidí

Trutnov - Všimli jste si? Zábavně-soutěžní pořad České televize Můžeme dál? zavítal také do Trutnova. S moderátorkou Miluškou Bittnerovou se zaměřil na uniformy. Zatímco členové Klubu vojenské historie odpovídali správně a vyhráli 10 tisíc korun, městští strážníci klíčovou otázku nezvládli a museli se smířit jen se stokorunou.


Strážníci zvládli většinu položených otázek, ale v závěru zariskovali. Mohli si vzít 4500 korun, chtěli ale lákavých 13500 korun. Museli by však správně vyřešit na záludný finálový úkol: Seřaďte následující rychlosti od nejnižší po nejvyšší: 50 km/hod, 50 uzlů, 50 námořních mílí a 50 m/s. Odpověděli špatně atak se museli smířit pouze se stokorunou.

Členové klubu vojenské historie byli podobně úspěšní, také zariskovali, a vsadili vše na finálový úkol: Řekněte celé jméno českého lékaře a antropologa, který zkoumal ostatky českých panovníků? Po poradě s přítelem na telefonu našli správnou odpověď - Emanuel Vlček. Díky tomu vyhráli 10500 korun. „Peníze využijeme pro spolkové účely,“ smál se předseda klubu Ivo Bucek.

Návštěvu z Trutnova vysílala Česká televize včera večer na prvním programu. Podívejte se zde.

(pac, tz)
Foto a Video: Česká televize

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena