Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 15:24 Svátek: Nela Zítra: Blažej

ŽENA SI SAMA NAŠLA KOLO, KTERÉ JI UKRADLI. ZLODĚJE CHYTILI STRÁŽNÍCI

článek vytvořen 16. 11. 2012, přečetlo si ho 3269 lidí

Trutnov - Pořádný kus štěstí v neštěstí měla pracovnice městského úřadu Lucie Ábelová. V úterý večer ji ukradli kolo, ve středu rána ho sama náhodně našla. Po městě se na něm projížděl cizí mladík. Zalarmovala ihned městské strážníky, ti pachatele zadrželi a kolo ji vrátili.
Neobvyklý příběh začal v úterý večer, kdy uzamčené kolo ještě s dalším zabezpečeným bicyklem zmizely z bytového domu v Palackého ulici. „Dům se dá otvírat pouze na klíč, kola jsme zamkli k zábradlí, přesto mi druhý den ráno volal přítel, že tam naše kola nejsou,“ uvedla Lucie Ábelová.

Chvíli poté procházela se služební poštou vestibulem městského úřadu. Když se bezděky podívala obřím proskleným vchodem ven, zahlédla muže jak se projíždí právě na jejím kole. „To se nedalo přehlédnout. Takové kolo se žlutou barvou prostě nikdo jiný nemá. Tak jsem přemýšlela, co mám dělat, jestli běžet za ním nebo volat policii,“ popsala.

Nakonec se řídila radou městských strážníků. „Seběhla jsme k nim o patro níž a řekla jim, že jsem zahlédla člověka na mém kole a popsala, kterým směrem jel. Strážníci ihned sedli do auta a muže ve Školní ulici zadrželi,“ řekla Ábelová.

Mladík se na místě přiznal, že kolo není jeho. Zřejmě ho ale přímo neukradl, spíš měl od zloděje za úkol kolo prodat, o což se údajně pokusil v místním servisu kol. „Naše hlídka muže naložila a odvezla na obvodní oddělení Policie České republiky,“ potvrdil Radek Svoboda, zástupce velitele městských strážníků. Kolo policie ještě ve středu vrátila majitelce. „Jsme rádi, že máme aspoň jedno kolo zpátky. Není žádné speciální, spíš na běžné ježdění, ale před lety stálo dvaadvacet tisíc, dnes by bylo možná sotva za pět tisíc,“ dodala Lucie Ábelová.

Podle dostupných informací mají podobné krádeže na svědomí většinou „známé firmy“. Tento týden došlo ještě k několika dalším podobným krádežím. Například v pondělí večer někdo ukradl zamčené kolo BMX z chodby panelového domu v Náchodské ulici. Majitelka vyčíslila škodu na necelých 7 tisíc. Zhruba ve stejnou dobu někdo odcizil podobným způsobem ve Rtyni v Podkrkonoší kolo Leader Fox za zhruba 13 tisíc korun.


Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena