Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 29.03.2023
Přesný čas: 08:30 Svátek: Tatana Zítra: Arnošt

Z DOLNÍ PROMENÁDY BYLA RÁNO ODVEZENA POSLEDNÍ SOCHA V ULICÍCH - SVATÝ KRYŠTOF

článek vytvořen 27. 09. 2012, přečetlo si ho 3825 lidí

Trutnov - Třetí ročník projektu městské galerie Sochy do ulic je dnešním dnem minulostí. Poslední socha - svatý Kryštof s Ježíškem na rameni od předčasně zesnulého rožnovského sochaře Mariuse Kotrby, která od června zdobila Dolní promenádu, byla ráno odstraněna a odvezena.

Socha svatého Kryštofa s Ježíškem na rameni dnes ráno opustila prostor Dolní promenády na břehu Úpy.

Už minulý týden ve čtvrtek byl odvezen také obří drátěný objekt Mandarinka a banán, který byl umístěn před Společenským centrem Uffo. Jeho autorem je brněnský umělec Tomáš Medek. A dva dny předtím rovněž tři a půl metrová zlatá moucha sochaře Michala Trpáka. Ta „lezla“ po zdi městského úřadu a mezi obyvateli Trutnova měla největší ohlas.


Minulý týden  "slezla" z MěÚ moucha Michala Trpáka a odvezena byla i Mandarinka a banán Tomáše Medka.

Vzhledem k tomu, že je projekt vnímán veřejností velmi kladně, bude v něm galerie pokračovat i v příštím roce. „Do čtvrtého ročníku vstoupíme obrovskou, asi šestimetrovou sochou žluté realisticky pojaté chobotnice Viktora Paluše. Už jsem se dohodla s ředitelem Uffa Liborem Kasíkem a socha bude umístěna před společenským centrem,“ řekla ředitelka městské galerie Lucie Pangrácová. „Zvířecí linku“ by mohli doplnit živočichové Lukáše Raise vytvořené z obrovských plechových válců.


Obyvatelé i návštěvníci města se mohou těšit na příští rok. Před Uffem bude umístěna šestimetrová chobotnice.
 

V současné době zdobí veřejný prostor jeden a půl tunová a téměř pět metrů dlouhá cisterna Ocelot, kterou vytvořil sochař Čestmír Suška. Tento objekt však není součástí projektu městské galerie, ale souvisí s výstavou tohoto umělce, kterou pořádá Galerie Uffo. Výstava jeho prací bude zahájena vernisáží v úterý 2. října v 18 hodin.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena