Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 29.03.2023
Přesný čas: 08:19 Svátek: Tatana Zítra: Arnošt

PŘEDSTÍRALI LOUPEŽ 100 TISÍCE KORUN, MLADÍK SE NECHAL DOBROVOLNĚ ZRANIT

článek vytvořen 02. 07. 2012, přečetlo si ho 3029 lidí

Trutnov - Na policisty se obrátil s žádostí o pomoc třiačtyřicetiletý muž, který na tísňovou linku oznámil nález zraněného mladíka mezi Vlčicemi a Pilníkovem. Z výpovědi poškozeného devatenáctiletého mladíka vyplynulo, že mladý muž na silnici měnil u auta Citroën Jumper poškozenou pneumatiku. Při tom ho prý napadl neznámý pachatel.
„Po úderu do hlavy mělo dojít ke krátkodobé ztrátě vědomí napadeného. Poté, co vědomí opět nabyl, prý zjistil, že mu chybí mobilní telefon a finanční hotovost ve výši 100 tisíc korun, které měl za dodávání poštovních zásilek u sebe. Mladý zraněný muž byl ihned transportován do trutnovské nemocnice,“ popsal policejní mluvčí Udo Ertner.

Po několika hodinách vyšetřování policistů však vyšlo najevo, že mladík historku nevyprávěl tak, jak se ve skutečnosti stala. „K činu opravdu došlo, ale přepadení, krádež peněz a mobilního telefonu byla předem důmyslně připravena. Po dohodě s osmnáctiletým spolupachatelem řidič dobrovolně souhlasil s úderem do hlavy. Pak předstíral bezvědomí a čekal na osobu, která si ho všimne, a případ oznámí policii,“ uvedl Ertner. Dalším spolupachatelem je osmnáctiletá dívka, která k dokonání vymyšlené loupeže rovněž přispěla.


Trutnovští kriminalisté v neděli se souhlasem státního zástupce obě osoby zadrželi. Dívka skončila na policii v Trutnově, kde jí bylo sděleno obvinění z pomoci při přečinu zpronevěra. Spolupachatel byl zadržen policií v Kopřivnici a rovněž obviněn. „Poškozený“ byl obviněn ze zpronevěry, a za to může jít na pět let do vězení.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena