Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 16:22 Svátek: Nela Zítra: Blažej

PULT CENTRALIZOVANÉ OCHRANY PROVOZUJE ÚŘAD, NIKOLIV MĚSTSKÁ POLICIE

článek vytvořen 22. 06. 2012, přečetlo si ho 2853 lidí

Vyjádření města Trutnova k článku „Městská policie nebude hlídat objekty za peníze“, který byl zveřejněn v novinách Trutnovinky Víkend dne 15. 6. 2012.
Ostrahu objektů napojených na pult centralizované ochrany zajišťuje město Trutnov od roku 1999 na základě koncesní listiny. Městská policie Trutnov od té doby provoz pultu centralizované ochrany nezajišťuje, k tomuto účelu je na Městském úřadě Trutnov zřízeno oddělení ochrany majetku a osob, které není podřízeno Městské policii Trutnov, ale spadá pod majetkový odbor. Tato služba je zpoplatněna městem Trutnov a zaměstnává vyškolené osoby se sníženou pracovní schopností, které pult centralizované ochrany obsluhují a mají pro danou činnost odbornou způsobilost. Zaměstnanci uvedeného oddělení oznamují podezření na vloupání do objektu nebo nestandardní situace příslušníkům Policie ČR, Hasičského záchranného sboru či Městské policie Trutnov, kteří pak postupují dle zákona. Tyto orgány mají na základě oznámení povinnost prověřit informace a přijmout patřičná opatření. Takto plní zákonnou povinnost i Městské policie Trutnov - zabezpečuje místní záležitosti veřejného pořádku a přispívá k ochraně a bezpečnosti osob a majetku.

Město Trutnov zajišťuje prostřednictvím pultu centralizované ochrany ostrahu majetku a osob již řadu let a s touto činností jsou občané i společnosti spokojeni. Případná změna zákona se této činnosti nedotkne a město hodlá tuto činnost provozovat i nadále.

PR

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena