Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 29.03.2023
Přesný čas: 08:03 Svátek: Tatana Zítra: Arnošt

ZA KRÁDEŽE A PADĚLÁNÍ SKONČIL OSMNÁCTILETÝ MLADÍK VE VAZBĚ

článek vytvořen 09. 05. 2012, přečetlo si ho 2605 lidí

Trutnov - Policisté obvinili osmnáctiletého místního mladíka z přečinů krádeže, porušování domovní svobody, padělání a pozměnění platebního prostředku. Podezřelý mladík byl zadržen, když se sám přišel přihlásit na polici. Nyní je ve vazbě.
„Obviněnému je kladeno za vinu, že od ledna v devíti případech odcizil z obchodů a ze zahradních chatek na Trutnovsku různé věci. Z prodejen si odnášel především potraviny, drogistické zboží nebo oblečení, z chatek elektroniku, nářadí či šperky,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Z jedné drogérie například odcizil 32 značkových řasenek, z jiné prodejny kuchyňskou pánev s příbory a řeznické nože. Odcizené věci prodával na ulici náhodným lidem a peníze použil pro svoji potřebu. Policistům se přesto podařilo několik odcizených věcí zajistit, mezi nimi například televizor.

Mladík, který byl za krádeže již v minulosti odsouzen a v současné době byl „v podmínce“, se ke krádežím doznal. Pokud se prokáže jeho vina, hrozí mu až tříletý trest vězení. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 25 tisíc korun.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena