Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 29.03.2023
Přesný čas: 09:48 Svátek: Tatana Zítra: Arnošt

POLICISTÉ OBJASNILI KRÁDEŽE U ŽELEZNICE, NA SVĚDOMÍ JE MÁ TŘIADVACETILETÝ MUŽ

článek vytvořen 28. 04. 2012, přečetlo si ho 2304 lidí

Trutnov - S taškou kabelů ukradených u železniční trati přistihla policie na Úpicku třiadvacetiletého mladíka z Trutnovska. V tašce měl nejen odcizené telekomunikační kabely, ale také nářadí, kterým loupež prováděl. Protože mohl způsobit problém v drážní dopravě není obviněný jen z krádeže, ale také ze spáchání zločinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. Hrozí mu až šest let vězení.
Mladík má zřejmě na svědomí i další krádeže. Policie mu klade za vinu, že v březnu ve Rtyni v Podkrkonoší ukradl podél trati asi 570 metrů dlouhý telekomunikační kabel a odvezl jej do místa bydliště. "Kabely poté „upravil“ a postupně prodal ve sběrně. Utržené peníze použil pro svoji potřebu," uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Druhé krádeže se měl dopustit o měsíc později u železničního přejezdu ve směru na Červený Kostelec. "Odcizil telekomunikační a zabezpečovací kabel v celkové délce 240 metrů, které ponechal na nedalekém místě s tím, že si je později vyzvedne," sdělila Burýšková. Škoda byla 16 tisíc korun.

Do třetice mladík kradl 25. dubna, na Úpicku vzal sto metrů telekomunikačního a zabezpečovacího kabelu. "Kabely přenesl do nedalekého lesa, kde je rozdělil na menší kusy a naskládal do připravené tašky. V té době již o krádeži věděli policisté z Obvodního oddělení policie Úpice. Oznamovatel mimo jiné uvedl, že krádeží kabelů došlo k přerušení telefonního spojení a zabezpečovacího zařízení," popsala mluvčí Burýšková.

Policisté hned vyjeli na místo a začali pátrat po pachateli. V blízkém okolí zanedlouho zkontrolovali i jednoho podezřelého mladíka se sportovní taškou. "Při následné prohlídce v jeho tašce policisté spatřili kabely, odpovídající těm odcizeným na železnici. V tašce dále nalezli pilku na železo, štípací kleště a pracovní rukavice," dodala policejní mluvčí. Podezřelého mladíka proto zadrželi a obvinili ze spáchání zločinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení a z přečinu krádeže. Škoda, kterou způsobil, byla předběžně vyčíslena na několik desítek tisíc korun.


(pac, bur-tz)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena