Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 16:01 Svátek: Nela Zítra: Blažej

TRUTNOVSKÉ JUDO NA TURNAJI V JIHLAVĚ LADILO FORMU PŘED KVALIFIKACÍ O PŘEBOR ČR

článek vytvořen 30. 01. 2012, přečetlo si ho 2171 lidí

Trutnov - Novoroční turnaj v Jihlavě byl další zastávkou trutnovských judistů na začátku sezony. Blížící se kvalifikační turnaj na Přebor České republiky žactva, který se jako první kolo Českého poháru koná 11. - 12. února v Ostravě, přilákal na Vysočinu oddíly téměř z celé republiky. Zastoupení měly i kluby ze Slovenska a Nizozemí, které ještě navýšily už tak silnou konkurenci na turnaji.
Mezi dvaatřiceti družstvy se opět neztratilo ani to z Lokomotivy. Dvě mláďata a tři mladší žáčci vybojovali čtyři cenné kovy. Antonín Lonk dvakrát nepřekonal Jakuba Bártů (Sokol Dačice) a získal stříbrnou medaili. Petr Kudrna bojoval pětkrát. Třikrát zvítězil nad Radkem Jurčíkem (SKP Zlín), Lukášem Rovenským (SKKP Brno) a Tobiášem Chaloupkou (Sokol Jihlava). Jako druhý postoupil ze skupiny do semifinále, v němž nestačil na pozdějšího vítěze Marka Vlčka (SAVADA Polná). Skončil třetí.Matěj Krčmář se představil na tatami pětkrát. Třikrát zvítězil nad Františkem Caklem (Sokol Jihlava), Janem Musilem a Jiřím Jirouškem (oba SAVADA Polná), což mu vyneslo bronzovou medaili. Radek Gottwald si také dal pět zápasů. Třikrát zvítězil nad Stanislavem Karasem (JK Bobří Sušice), Vojtěchem Dolíhalem a Janem Hraničkou (oba Judo Budo Brno). Byl z toho bronz. Radim Vacek bojoval třikrát. Jedno vítězství nad Filipem Ulčem (TJ Spartak Třebíč), nestačilo na postup ze skupiny, získal alespoň cenné závodní zkušenosti.

„V sobotu vyrážíme na Velkou Cenu do České Třebové, kde se rovněž předpokládá silná účast před prvním kvalifikačním turnaje,“ doplnil trutnovský trenér Robert Gottwald.

(bog, rgo)
Trutnovinky.cz
Foto: Loko Trutnov

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena