Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 29.03.2023
Přesný čas: 08:45 Svátek: Tatana Zítra: Arnošt

DÍKY INVERZI V NÍŽINÁCH POJEDE DO NEDĚLE LANOVKA NA SNĚŽKU

článek vytvořen 15. 11. 2011, přečetlo si ho 1594 lidí

Pec pod Sněžkou - Lanovka na Sněžku, která nyní prochází pravidelnou podzimní údržbou, pojede mimořádně od čtvrtka 17. listopadu do neděle 20. listopadu. Lanovkáři se pro její spuštění rozhodli kvůli pěknému slunečnému počasí, které při nynější inverzi v Krkonoších panuje. ČTK to dnes řekl náčelník lanovky Jiří Martinec. Od 17. do 20. listopadu pojede i lanovka na Černou horu.

"Již minulou sobotu a neděli bylo v Peci pod Sněžkou dost turistů. O nynějším prodlouženém víkendu jim nabídneme svezení lanovkou," řekl Martinec. Lanovka bude v provozu od 08:00 do 18:00. Jízda z dolní stanice, která leží v nadmořské výšce 890 metrů, do horní stanice v 1594 metrech trvá zhruba 25 minut.Díky pěknému počasí jdou letošní údržbářské a kontrolní práce na lanovce podle Martince rychleji než jindy. Například dnes před polednem bylo na hřebenech hor jasno a teplota se pohybovala kolem pěti stupňů Celsia.

Lanovka na Sněžku je v údržbě od 31. října, do denního provozu zimní sezony se rozjede 10. prosince. Už běžící výstavba nové lanovky její provoz nijak neomezí.

V listopadu v Krkonoších lanovky nejezdí a lidé musejí na hřebeny hor pěšky. Výjimkou je kabinová lanovka na Černou horu, která i celý listopad jezdí o víkendech a svátcích.

ČTK
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena