Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 16:54 Svátek: Nela Zítra: Blažej

MLADÍČEK GOTTWALD POZNÁVAL RAKOUSKÉ JUDO. VYPADL VE ČTVRTFINÁLE

článek vytvořen 19. 10. 2011, přečetlo si ho 1940 lidí

Trutnov - Úspěšné vystoupení na minulých závodech otevřelo dveře trutnovskému judistovi Radku Gottwaldovi na turnaj do rakouského Linze. Reprezentovat Lokomotivu měl i Petr Kudrna, jenže finančně náročná akce pustila za hranice jen jeho mladšího oddílového kolegu. „Volná místa v autě jsme však doplnili kamarády-judisty z Pardubic,“ uvedl trenér a otec Robert Gottwald.
Turnaj probíhal s germánskou přesností a velmi dobrou organizací. V devět hodin skončilo vážení a po třiceti minutách bojovali první závodníci. Radek bojoval v kategorii mláďata 2003 - 2004 do 30 kg, kde bylo dohromady třináct závodníků. Všichni soupeři pocházeli z rakouských klubů (Linz, Salzburg, Steyr, Klosternburg…).Do prvního souboje nastoupil trutnovský judista s Tobiasem Halmdiehstem, kterého porazil deseti body. Následující tři souboje s Benediktem Rechebergerem, Timem Schwarzlem a Georgem Hafnerem rovněž vyhrál v poměru 10:0, 7:0, 7:0. A bez zaváhání vyhrál skupinu. Až v pátém zápase nevyzrál na soupeře, velmi vyrovnaný souboj se Sebastianem Poschem prohrál. Smůla byla v tom, že se jednalo o čtvrtfinále, a tak porážka Radkovi zavřela cestu do bojů o medaile.

„Ostudu jsme rozhodně neudělali, z pěti soupeřů jsme čtyři porazili. Z Rakouska se vracíme s umístěním na 5. - 8. místě. A s novými zkušenostmi. Poznali jsme útočné a rychlé judo s technikami, které v Čechách mláďata nesmějí nasazovat,“ poznamenal Robert Gottwald.

(bog)
Trutnovinky.cz
Foto: Robert Gottwald

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena