Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 29.03.2023
Přesný čas: 08:59 Svátek: Tatana Zítra: Arnošt

KRÁDEŽE SPÁCHANÉ ROMY BYLY VYMYŠLENÉ, UKLIDŇUJE POLICIE OBČANY DVORA KRÁLOVÉ

článek vytvořen 26. 09. 2011, přečetlo si ho 2787 lidí

Trutnov - Sdělovací prostředky v posledních týdnech často informují o nepokojích mezi většinovou populací a Romy v severních Čechách. Podle policejního mluvčího Udo Ertnera se televizní diváci ve zpravodajství o minulém víkendu mohli seznámit s mapou míst, která byla označena za rizikové lokality. "Královéhradecký kraj nebyl výjimkou a mezi městy figuroval i Trutnov,“ uvedl Ertner.
O vyhrocení napjaté situace se snaží provokatéři, kteří ve dvou případech oznámili, že byli loupežně napadeni Romy. Pozdější vyšetřování ukázalo, že si loupeže vymysleli. Minulý týden v pátek se na policii obrátil třicetiletý muž s tím, že byl ve středu 21. září v Husově ulici ve Dvoře Králové několika údery napaden skupinkou Romů, kteří mu při incidentu měli odcizit peněženku, finanční hotovost, osobní doklady a balíček tabáku. Muž dále řekl, že utrpěl pohmoždění nosu a břicha, ale lékařské ošetření nevyhledal. Škodu vyčíslil na více než čtyři a půl tisíce korun.Druhý případ se měl stát v neděli. Na policisty se obrátil pro změnu dvacetiletý mladík, který měl být v sobotu ráno v ulici 5. května, také ve Dvoře Králové, přepaden třemi mladými Romy. „Útočníci“ měli mladíka připravit o finanční hotovost a oděvní svršek. V tomto případě byla škoda vyšší než 3 tisíce korun.

Policisté ihned zahájili vyšetřování, ale ukázalo se, že si oba muži přepadení vymysleli. „Získané informace o návštěvách místních restauračních zařízení a diskoték byly sice pravdivé, loupežné přepadení se ale neodehrálo. Požití velkého množství alkoholických nápojů vedlo k tomu, že si mladík nepamatoval, kde si své věci odložil. Po příchodu domů bylo přeci mnohem lehčí matce vysvětlit, že o věci přišel při přepadení, než aby přiznal pravdu,“ popsal policejní mluvčí. Rovněž druhý případ byl pouze výplodem bujné fantazie oznamovatele.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena