Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 04.02.2023
Přesný čas: 23:56 Svátek: Jarmila Zítra: Dobromila

CHCEME PŘEKVAPOVAT A PŘINÁŠET ZÁŽITKY, ŘÍKÁ ŘEDITEL UFFA LIBOR KASÍK

článek vytvořen 10. 09. 2011, přečetlo si ho 2423 lidí

Trutnov - Více než padesát tisíc návštěvníků přišlo během prvního roku na akce pořádané v nově otevřeném Společenském centru Trutnovska pro kulturu a volný čas. „Ukazuje se, že Uffo už má své jméno. Lidé sem chodí rádi na divadla, koncerty a výstavy,“ říká jeho ředitel Libor Kasík.

Co se za první rok existence Uffa povedlo nejvíc?
Základní představy jsou v podstatě splněny. Jezdí k nám do Trutnova divadla, která patří ke špičce české produkce. Máme tady hodně koncertů a dalších pořadů, včetně výstav. Měli jsme zde velice atraktivní mezinárodní festival nového cirkusu, kterému se chceme věnovat. Myslím, že návštěvníci si určitě mají v Uffu z čeho vybírat.

A co se naopak nepovedlo?
Mrzelo mě, že byl na poslední chvíli pro nezájem zrušený koncert rakouské skupiny Bauchklang. Je to skvělá kapela, a lidem by se určitě líbila, ale asi nebyla u nás dost známá. To ale byla výjimka.


Ředitel společenského centra Libor Kasík

A divadlo? O místa v hledišti byl velký zájem a ne na všechny se dostalo …
Loni jsme nabízeli tři skupiny divadelního předplatného, přitom největší zájem byl o činohru. V nové sezóně nabízíme čtyři skupiny předplatného. Chceme uspokojit co nejvíce zájemců, tak rozšiřujeme nabídku o další představení na volnou kasu. I ta totiž byla loni často vyprodána. Prostě chceme, aby si lidé mohli koupit vstupenky přímo před představením, aby nebylo vše vyprodáno předem přes abonentky.

O co se budete snažit v nové kulturní sezóně?
Chceme, aby se tady lidem líbilo a vraceli se k nám. Takže chceme opět překvapovat a přinášet zážitky. Už nyní mohou například potvrdit, že v Trutnově znovu bude mezinárodní festival nového cirkusu CirkUff. Uskuteční se od 31. května do 3. června příštího roku. Myslím, že to je akce, která bude městu přinášet nejen publicitu venku, ale i krásné zážitky publiku i umělcům. Byl bych velmi rád, kdybychom sem natáhli mladé diváky, třeba studenty, nejen třeba na koncerty Jazzince, nebo už zmíněného Bauckhklangu, ale i na výstavy a další naše pořady. Koná se tu hodně, opravdu hodně plesů.


Cirk - Uff patřil k nejúspěšnějším akcím roku 2011. V příštím roce se proto v Trutnově uskuteční znovu

Neobáváte se ve druhém roce Uffa poklesu návštěvnosti? Přece jen už to není úplně nové.
Myslím, že se to výrazně nesníží. Věřím, že sem budou lidé chodit i dál. Důležitá je atmosféra, to, co se zde vytváří. A pokud se tady bude lidem líbit, budou chodit i dál. To se týká i plesů. Je jich hodně, pořád máme další a další poptávku. Prostě je tu zájem o divadlo, o koncerty, o plesy … nemám strach, že bychom třeba měli problém s naplněním Uffa.

Co počet akcí? Lze ho zvýšit nebo to odpovídá možnostem Uffa?
V podstatě se zvýšit nedá. Nyní na podzim jsme to navýšili na maximum. Prakticky každý den se bude v Uffu něco dít. Jsme momentálně na vrcholu toho, kolik je akcí a jaký je o ně zájem. Máme plný provoz a zájem je tomu adekvátní.

Máte nějaké přání pro budoucnost Uffa?
Aby přitahovalo i návštěvníky z regionu. Vím, že už nyní sem jezdili třeba ze Dvora Králové nebo z Vrchlabí. Ale chtěl bych, aby sem jezdili častěji a ve větším počtu. Přece jen je pro ně jednoduší se dostat na divadelní představení u nás, než v Praze, kde většinou nemají šanci. Na druhé straně už se o nás hodně ví. Na soutěže třeba reagují lidé až z Ústí nad Labem. A na Cirk - Uff přijížděli lidé z celé republiky i zahraničí. Co se dramaturgie týká, Uffo jede v kolejích, jak má.


Po roce bude v Uffu opět účinkovat známý herec Jaroslav Dušek

Jakým způsobem bude UIffo slavit první narozeniny?
Začneme v pátek 23. září Recitálem Lucie Bílé. Sál bude mít koncertní uspořádání, tedy nebude hlediště jako při divadle, ale bude se sedět na židlích, aby se do sálu vešlo co nejvíc lidí. V sobotu budou před Uffem hrát různé kapely, bude tam takový odpolední happening, zábava pro ty, kteří se nedostanou na večerní divadelní hru Jaroslava Duška Čtyři dohody. Neděle je zaměřená na děti, ve stylu nového cirkus je bude bavit originální Cirksu Žardini. Oslava nebude tak velkolepá jako před rokem, ale bude důstojnou připomínkou toho, co jsme za první rok v Uffu zažili.

Angažování Jaroslava Duška bylo záměrné?
Měl jsem dojem při loňském otevření centra, které Dušek moderoval, že to byla velmi pozitivní věc. Dobře nám to tady zasvětil, proto samozřejmě padla volba na něj. Myslím, že je takovým dobrým duchem Uffa.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena