Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 14:48 Svátek: Nela Zítra: Blažej

V LIPNICI SHOŘELA ČISTIČKA OBILÍ, ŠKODA JE 1,5 MILIONU KORUN

článek vytvořen 08. 09. 2011, přečetlo si ho 1869 lidí

Trutnov - Hasiči museli dnes nad ránem bojovat s velkým požárem čističky obilí. Došlo k němu v bývalém areálu zemědělské firmy v Lipnici u Dvora Králové. Oheň poničil vybavení čističky, škoda podle prvního odhadu přesáhne 1,5 milionu korun.
Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena dvě minuty po druhé hodině v noci. "Jednalo se o požár čističky obilí v dřevěném objektu o rozměrech zhruba 25 krát 20 metrů v areálu bývalého zemědělského družstva. Při příjezdu první jednotky byl požár v předposlední fázi hoření," uvedla mluvčí hasičů Martina Žahourková.Hasiči začali s ochlazováním sousedních garáží a dílny autodopravy, kde hrozilo nebezpečí rozšíření požáru od odlétávajících hořících částí. Uvnitř hořící budovy bylo další potřebné vybavení pro čištění obilí, které bylo také zničeno. "Hasiči dostali požár pod kontrolu krátce po třetí hodině v noci a uhasili v šest hodin ráno. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem šetření," dodala mluvčí.

Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 1,5 milionu korun, uchráněné hodnoty budou zřejmě dosahovat výše nejméně jednoho milionu korun.

 (pac, tz)
Trutnovinky.cz
Foto: Hasiči

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena