Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 29.03.2023
Přesný čas: 08:52 Svátek: Tatana Zítra: Arnošt

ZA KRÁDEŽE AGROTEXTILIÍ BYLI OBVINĚNI ČTYŘI ZLODĚJI, JEDEN SKONČIL VE VAZBĚ

článek vytvořen 05. 09. 2011, přečetlo si ho 2316 lidí

Trutnov - Po několika měsících práce kriminalistů a policistů z Úpice byla koncem srpna obviněna čtveřice mužů z Náchodska a Trutnovska ze spáchání krádeže. „Scénář jednání obviněných byl ve všech případech podobný. Čtveřice ve věku od dvaadvaceti do třiačtyřiceti let měla od začátku letošního roku v jednom z podniků v Úpici odcizit několik kilometrů tkané i netkané agrotextilie,“ uvedl policejní mluvčí Udo Ertner.
Společnost vyčíslila škodu převyšující částku 1 milion korun. Za to mohou zloději strávit ve vězení až osm roků. „Policejní komisař zjistil, že jeden z obviněných počátkem letošního roku v centru Trutnova ze dvou zaparkovaných osobních motorových vozidel demontoval a ukradl osm hliníkových disků včetně pneumatik, čímž majitelům aut způsobil škodu 43 tisíc korun. Ten samý muž měl navíc v průběhu letošního roku několikrát usednout za volant automobilu i přes vyslovený zákaz řízení motorových vozidel,“ doplnil Ertner.

Policista, který případ zpracovával, podal přes státního zástupce trutnovskému soudu návrh na vzetí jednoho z obviněných do vazby. Soudce Okresního soudu v Trutnově návrh akceptoval a ve čtvrtek 1. září uvalil na muže vazbu.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena