Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 15:36 Svátek: Nela Zítra: Blažej

VNUK ZAKLADATELE DVORSKÉ ZOO MARIAN VÁGNER BESEDOVAL S VOZÍČKÁŘI

článek vytvořen 18. 08. 2011, přečetlo si ho 3295 lidí

Trutnov - Marian Vágner, vnuk slavného cestovatele a zakladatele zoologické zahrady ve Dvoře Králové Josefa Vágnera, byl hostem tradiční středeční besedy v Klubu vozíčkářů. Promítal a vyprávěl zejména o pěti letech v Africe, které tam strávil právě se svým dědou, dnes legendární postavou české historie.
Josef Vágner, coby přírodovědec a první ředitel dvorské zoo, byl známý také jako spisovatel a skvělý vypravěč. Jeho geny v sobě nezapřel ani Marian. "Poutavě nám popisoval, jak se loví a odchytávají zvířata pro zoologické zahrady, vyprávěl o životě Afričanů a jejich podílu na pustošení životního prostředí, a o řadě dalších zajímavostí," uvedl Jan Roček, jednatel Klubu vozíčkářů.


Cestovatel Marian Vágner (vlevo) převzal od jednatale vozíčkářů Jana Ročka drobné dárky

Marian je po dědečkovi také cestovatelem a dobrodruhem. Nejenže pobýval delší čas v Irsku, ale společně se třemi trutnovskými kamarády se před lety pustil co recesistického přechodu České republiky GoZaNos (rovně za nosem). A letos hodlá v recesi pokračovat při akci nazvané Trutnovské kolečko.

 Vozíčkáři pořádají středeční besedy pravidelně už několik let. Kromě většiny místních významných či zajímavých hostů přitáhli rovněž celorepublikové osobnosti včetně houslového virtuoza Pavla Šporcla, moderátora a herce Jana Krause a také kosmonauta a politika Vladimíra Remka.

(pac, tz)
Trutnovinky.cz
Foto: Jarmila Ročková

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena