Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 16:44 Svátek: Nela Zítra: Blažej

KAPELA BENJAMING BAND KŘTILA NOVÉ ALBUM. KMOTREM SE STAL XAVIER BAUMAXA

článek vytvořen 13. 03. 2011, přečetlo si ho 3561 lidí

Trutnov - V parádní mejdan se proměnil sobotní večer v hospodě Lhotanka ve Lhotě u Trutnova. Společně s věrnými fanoušky a známými hosty tam kapela Benjaming band křtila nové album s názvem Z hor!
Punkrocková rodinka z Petříkovic sice album vydala už před čtyřmi měsíci, českým fanouškům ho ale slavnostně představila až teď. A to ve velkém stylu. Nejprve nechala lidem rozproudit krev v žilách polskou formací People of the Haze a teprve pak doslova „napumpovala“ do posluchačů nové skladby. Až potom se k mikrofonu dostal písničkář Xavier Baumaxa a dvorská skupina Groteska.„Každej křtí hnedka. My jsme chtěli křtít až po čtyřech měsících, až to vstoupí do podvědomí lidí.Polovina cédéček je už pryč. Snad to ten efekt přineslo,“ objasnil kuriozní dobu konání křtu kapelník Olda Dlouhý,„akorát škoda, že jsme zvolili takový divný datum. Dneska je v okolí hodně akcí, ale nevadí. My si to prostě užíváme,“dodal.

Všestranný muzikant Baumaxa nebyl na křtu náhodou. Je totiž přítelem kapely a v minulosti už se na některých skladbách těchto čtyř Keltů z Petříkovic podílel. V sobotu se uvedl v roli kmotra nového alba.„Benjaming band mám strašně rád z toho důvodu, že mi připadá neuvěřitelný, že tři synkové přemluvili otce - v tomto pořadí, ne že táta založil kapelu a nutil je, ale tři synkové založili kapelu a přemluvili otce, aby se s nimi naučil na basu a že to funguje. Myslím si, že to musí být sen spousty tátů mít z vlastních synků, pankáčů, poskládanou kapelu. Je to ojedinělé,“ uvedl Xavier Baumaxa a pokračoval hodnocením kapely, „i když nejsou žádní excelentní muzikanti, tak to má náboj a moc se mi to líbí. Jsem jejich fanoušek už hodně dlouho,“ uzavřel populární písničkář.Kapelu tvoří basák Olda Dlouhý a jeho synové: kytarista Kuba, bubeník Mates a Lukáš, který střídá mezi mandolínou, akordeonem a dudami. Právě tento hudební nástroj výrazně oživuje některé skladby.
Podobně jako u předchozího alba Americké popelníky, si i tentokrát hudbu skládala kapela sama. S texty jim velmi často pomáhají kamarádi. „Texty píše kapela, Jirka Loukota, manažer Ruben a kamarádka Kačka, ta napsala text k písni Karavan,“ řekl táta kapelník.

Kdo nestihl křest nového CD, může si kapelu naživo užít už 18. března v Hronově.

FOTOGALERIE ZDE

Denisa Gumbírová
Trutnovinky.cz
Foto: Veronika Holanová
Kamera: Petr Špetla, Jan Macek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena