Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 16:55 Svátek: Nela Zítra: Blažej

PUNKROCKOVÝ BENJAMING BAND ZÍTRA VE LHOTĚ POKŘTÍ NOVÉ ALBUM Z HOR!

článek vytvořen 11. 03. 2011, přečetlo si ho 2081 lidí

Trutnov - Dlouho očekávaný večer je tady. V hospodě Lhotanka ve Lhotě u Trutnova bude zítra pořádně živo. Uskuteční se tam křest nového cédéčka petříkovické punkrockové kapely Benjaming Band. Dá se očekávat, že bude plno. Vždyť kmotrem alba se stane známý písničkář Xavier Baumaxa.
 Lepší pařbu o víkendu v regionu nenajdete. Sobotní křest bude mít svérázný průběh. Začne už ve 20 hodin vystoupením polské formace People of the haze. Potom bude koncertovat populární Xavier Baumaxa a hned po něm Benjaming Band. "Určitě zahrajeme všechny skladby z nového alba a zkusíme i překvapit," slibuje čtyřčlenná rodinná kapela ústy nejstaršího člena kapely, basáka a táty Olina. Hudební noc uzavře produkce kapely Groteska.

Petříkovičtí muzikanti přišli s novým albem po dvou letech. V prosinci 2008 vydali desku s názvem Americké popelníky. Živelné písně slibuje i nové CD Z hor!. "Benjaming Band poprvé do svého soundu začlenil skotské dudy. Ne do všech skladeb, protože Lukáš Dlouhý střídá tenhle nástroj s akordeonem a sem tam i s mandolínou, přesto ty písně, kde byly zapojeny, patří mezi nejšťavnatější položky desky," uvedl v recenzi pro
server Muzikus
Petr Korál.

Dodejme, že kapelu tvoří táta Olda Dlouhý (basová kytara a zpěv) a jeho synové Kuba (kytara, zpěv), Máťa (bicí nástroje, zpěv) a Lukáš (akordeon, dudy, mandolína). A ještě zajímavost k sobotnímu večírku plného keltského punku z Krkonoš. Prvních 25 platících návštěvníků křtu ve Lhotance dostane ke vstupence nové podepsané album Benjaming Bandu.

Videodokument o kapele Benjaming Band z července 2009


(pac, tz)
Trutnovinky.cz
Foto a Kamera: Jan Macek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena