Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 15:03 Svátek: Nela Zítra: Blažej

ŘEDITELEM TEXTILNÍ SPOLEČNOSTI GRUND SE STAL JIŘÍ GRUND MLADŠÍ

článek vytvořen 14. 01. 2011, přečetlo si ho 3363 lidí

Mladé Buky - Ředitelem rodinné firmy na výrobu koupelnových předložek Grund z Mladých Buků na Trutnovsku se stal Jiří Grund mladší (37). Dosavadní ředitel a zakladatel firmy Jiří Grund (62) zůstává předsedou představenstva a bude se dál podílet na plánování strategického směřování firmy a na kontrolní činnosti. ČTK o tom dnes informovala agentura ASPEN.PR. Grund starší se vedle působení v rodinné firmě bude dál věnovat činnosti v Asociaci exportérů, jíž předsedá.
Jiří Grund mladší působil v minulých letech na pozici ředitele obchodu a exportu. Nyní přebírá celé strategické a operativní řízení firmy, která má přes 200 zaměstnanců.

Jiří Grund mladší

Společnost Grund založili manželé Grundovi v roce 1990, kdy první výrobky vznikly v jejich rodinném domku na vypůjčeném šicím stroji. Postupně firma postavila nový závod a také přádelnu. Vedle předložek se firma zabývá i obchodem s dalším koupelnovým příslušenstvím. Rodina Grundových také provozuje golfové hřiště U Hrádečku v Mladých Bukách a přilehlý hotelový a golfový komplex Grund Resort Golf & Ski.

Předloni firma Grund zvýšila celkový obrat o šest procent na asi 220 milionů korun. Dařilo se jí zejména v Německu, kde dodává předložky pod vlastní značkou přímo prakticky do všech významných obchodních domů a na tamním trhu má asi čtvrtinový podíl. Export tvoří přes čtyři pětiny odbytu firmy.

Růst i v době hospodářské krize firma přičítá zaměření na vyšší kvalitu, krátké dodací lhůty, stálé inovace a schopnost dodávek i menšího množství různých modelů. Firma Grund také spolupracuje s předními českými a zahraničními designéry a návrháři. Loni například uvedla na trh kolekci vytvořenou známou módní návrhářkou Blankou Matragi.

ČTK

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena