Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 15:40 Svátek: Nela Zítra: Blažej

VÝTRŽNÍCI Z UFFA SE SAMI PŘIHLÁSILI. ŠKODU ZAPLATÍ A JEŠTĚ SI VANDALISMUS ODPRACUJÍ

článek vytvořen 12. 11. 2010, přečetlo si ho 4151 lidí

Trutnov - Trio vandalů, kteří minulý týden poničili část parkovacího prostoru pod novým společenským centrem Uffo, se včera sami přihlásili městu. S vedením radnice se domluvili na úhradě vzniklé škody a navíc si svůj prohřešek odpracují. Trutnovinkám to dnes potvrdil starosta města Ivan Adamec.
Trojice mladíků minulý týden vešla do volně přístupných podzemních garáží a poničila část zařízení Uffa. Strhla ze zdi práškový hasicí přístroj a část jeho obsahu vystříkala na podlahu a stěny. Jejich vandalství zaznamenaly kamery městské policie. Strážnicí ale na místě nestihli včas zasáhnout a proto požádali prostřednictvím webových Trutnovinek o spolupráci veřejnost.

"Hoši tady byli, přihlásili se, výzva v Trutnovinkách zafungovala. Na videu vypadali větší a silnější než tady v kanceláři. Vysvětlil jsem jim, proč by to neměli dělat, že tady každý týden likvidujeme škody v desítkách tisíc korun a když to sečteme za celý rok, tak by za to mohlo být jedno dětské hřiště," řekl Adamec.

Za vandalství hrozila mladíkům pokuta v přestupkovém řízení, nakonec ale dostanou od úřadu pouze napomenutí. "Domluvili jsme se, že hoši škodu uhradí a ještě navíc odpracují čtyři hodiny při čištění města," dodal Adamec.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena