Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 16:58 Svátek: Nela Zítra: Blažej

STAROSTOU MĚSTA SE STAL ZNOVU IVAN ADAMEC. DOSTAL 26 HLASŮ ZE 32

článek vytvořen 11. 11. 2010, přečetlo si ho 4882 lidí

Trutnov - Zastupitelé dnes podle očekávání zvolili nové vedení města. Starostou města se na další čtyři roky stal Ivan Adamec z Občanské demokratické strany. Jeho zástupci byli zvoleni Hana Horynová ze Sdružení pro Trutnov a Tomáš Hendrych z Volby pro město.
Strany nové koalice získaly v komunálních volbách dohromady 22 křesel a ve třiatřicetičlenném zastupitelstvu mají jasnou většinu. Obsadily také všechna místa v jedenáctičlenné radě. Občanští demokraté v ní mají sedm zástupců - Ivana Adamce, Michala Šubrta, Michala Rosu, Lumíra Labíka, Jana Karpíška, Martina Mečíře a Martina Veselého. Sdružení pro Trutnov Hanu Horynovou a Martina Vokatého. Také Volba pro město má dva politiky v radě - Tomáše Hendrycha a Petra Přívratského.V opozici zůstali ČSSD, komunisté a TOP09. Volba vedení města byla při dnešní ustavující schůzi velmi rychlá. Všechny posty se podařilo rozdělit a obsadit během hodiny.

Z nově zvolených 33 zastupitelů chyběl pouze Roman Hásek z ČSSD, který byl na důležité pracovní cestě v zahraničí. Adamec tak získal 26 hlasů ze 32 možných, volili ho tedy i čtyři lidé z opozice. "Neřeším to. Byla to tajná volba. Je to samozřejmě dobré znamení, když dostanete více hlasů než má sjednaná koalice," uvedl Adamec, který stal starostou už počtvrté.
Město vede už od roku 1998.

Opět nechce, aby se zastupilstvo ostře rozdělilo na dva tábory: koalice versus opozice. "Nechceme si při strategických věcech na něco takového hrát. Nechceme při zásadních rozhodnutích hlasovat v poměru dvaadvacet zastupitelů proti jedenácti. Dokonce i v radě jsme se domluvili, že nebude hlasování sedmi členů ODS proti čtyřem zbývajícím," upozornil Adamec.

Hendrych a Horynová dostali při volbě místostarostů shodně 27 hlasů ze 32. Hendrych se stal místostarostou už popáté. "Dnešní volba se lišila od té v roce 1994, kdy jsme byl zvolený poprvé. Tehdy byla tři křesla místostarostů, vyjednávání trvala mnohem déle. Také samotná volba při ustavujícím zastupitelstvu trvala déle než ta dnešní," přiznal. Podle něj se podobně jako v minulosti opět povedlo vše řádně předjednat, takže úvodní schůze zastupitelů měla rychlý a věcný spád.

 

Staronové vedení města už také naznačilo plány na nejbližší období. "Máme dlouhodobě připravené akce, které chceme dotáhnout," vysvětlila místostarostka Horynová. Poprvé se nově zvolená rada města sejde k pracovnímu jednání v pondělí 22. listopadu. První řádné jednání zastupitelstva se uskuteční v pondělí 13. prosince. "Na programu bude zejména rozpočet - změna letošního a sestavení provizorního pro příští rok," upřesnil Horynová.  

KDO BYL ZVOLEN?
RADA MĚSTA
       
Ivan Adamec (ODS)       Hana Horynová (SPT)   Tomáš Hendrych (VPM)
 starosta                              místostarostka                 místostarosta

           
Martin Vokatý (SPT)      Petr Přívratský (VPM)    Martin Mečíř (ODS)       Michal Šubrt (ODS)

           
Michal Rosa (ODS)       Lumír Labík (ODS)          Jan Karpíšek (ODS)      Martin Veselý (ODS)

DALŠÍ ZASTUPITELÉ:
    
Jindřiška Greňová       Pavel Káňa (oba ODS)  Rudolf Korbelář           Jiří Paták (oba ODS)    Simona Rongeová (ODS)

    
Lukáš Vysoudil (ODS)   Daniel Rada (ODS)  Karel Červíček (VPM)   Petr Skokan (VPM)  Jan Vídeňský (TOP09)

    
Jiří Řehůřek (TOP09)  Karel Potoček  Zdeněk Ondráček (oba KSČM) Jan Hornych (KSČM) Blanka Bubnová (KSČM)

    
Pavel Trpák (ČSSD)   Marek Šváb (ČSSD)  Jaroslav Špaček (ČSSD)  Josef Hübl (ČSSD)  Roman Hásek (ČSSD)

 
Milan Lhoták (SPT)    Zdeněk Švarc (SPT)

FOTOGALERIE Z VOLBY STAROSTY ZDE

(pac)
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena