Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 10.08.2022
Přesný čas: 12:20 Svátek: Vavřinec Zítra: Zuzana

VIDEO: SLAVNÉ MOZARTOVO REQUIEM ROZEZNĚLO VYPRODANÉ UFFO

článek vytvořen 04. 11. 2010, přečetlo si ho 3343 lidí

Trutnov - Společenským centrem Uffo ve čtvrtek zněly tóny Mozartova Requiem d moll, jednoho z nejslavnějších děl hudební historie. Více než dvě stě let starou skladbu hráli pod vedením dirigenta Jaroslava Brycha muzikanti Komorní filharmonie Pardubice, zpívali členové Pražského komorního sboru a čtyři sólisté: Michaela Šrůmová (soprán), Barbora Polášková (alt), Tomáš Jindra (bas) a Libor Kasík (tenor).


Známou zádušní mši složenou (a ne zcela dokončenou) Wolfangem Amadeem Mozertem si přišlo poslechnout do Uffa téměř čtyři sta lidí. Bylo beznadějně vyprodáno. Nebylo divu. Za prvé: Na velká hudební tělesa dříve Trutnovští museli mimo město. Teprve nyní s novým kulturním centrem mohou podobná vystoupení prožít přímo v okresní metropoli. Za druhé: Mozartovo Requiem, nejen díky filmu Amadeus od Miloše Formana, přitahuje pozornost veřejnosti víc, než jiná podobná díla. A za třetí: Tenorový part zazpíval Libor Kasík, ředitel společenského centra.


Na pódiu Uffa se ve čtvrtek večer sešlo 60 muzikantů. Všichni byli pod taktovkou dirigenta Jaroslava Brycha


Sólistky Michaela Šrůmová (soprán) a Barbora Polášková (alt)

Spokojenost s koncertem v novém Uffu vyjádřil po koncertě dirigent Jaroslav Brych. "Je to nádherný prostor. Můžeme Trutnovu závidět, že má takový kulturní stánek. Hrálo se tady výborně, vždy se hraje výborně, když je plné hlediště. Zdejší publikum bylo velice vřelé, napjaté, jak to všechno dopadne. Hádám podle ohlasů, že se koncert líbil," uvedl Brych. 

Trutnovské publikum ocenilo také výkon Libora Kasíka. Ten přednesl svůj tenorový part s noblesou a nebylo znát, že v posledncíh letech se zpěvu věnuje spíše výjimečně. "Samozřejmě nervozita byla. Čekal jsem, jaká bude akustika a podobně, ale myslím, že se nám koncert povedl. Soustředil jsem se na hudbu," přiznal Kasík.
Sólisté Libor Kasík (tenor) a Tomáš Jindra (bas)

FOTOGALERIE ZDE

PŘIPRAVUJEME DALŠÍ PODROBNOSTI A VIDEOREPORTÁŽ

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek
Kamera: Dušan Mihalečko

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena