Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 16:41 Svátek: Nela Zítra: Blažej

ODS V HRADECKÉM KRAJI DÁL POVEDE TRUTNOVSKÝ STAROSTA IVAN ADAMEC

článek vytvořen 30. 03. 2010, přečetlo si ho 2722 lidí

Trutnov - Předsedou ODS v Hradeckém kraji bude i další dva roky trutnovský starosta Ivan Adamec. Rozhodl o tom dnes regionální sněm ODS. V boji o předsednické místo Adamec porazil europoslance Oldřicha Vlasáka, kterého nominovala hradecká ODS. "Mým hlavním cílem bude dosáhnout s ODS co nejlepšího výsledku v letošních trojích volbách," řekl Adamec ČTK.
Prvním místopředsedou ODS v kraji se stal jičínský starosta Martin Puš, který byl dosud řadovým místopředsedou. Vlasák bude řadovým místopředsedou, spolu s Alešem Melnickým za Rychnovsko a Libuší Růčkovou za Náchodsko.

Adamec ODS v kraji vede od jara 2008, kdy vystřídal Pavla Bradíka. V čele trutnovské radnice je od roku 1998. V roce 2002 se stal také senátorem, ale v roce 2008 již post v horní komoře neobhájil. Prohrál se sociálním demokratem Pavlem Trpákem.

Nynější situaci v ODS Adamec minulý týden komentoval slovy, že odstoupení Mirka Topolánka z pozice volebního lídra straně neprospěje. Podle něj měl Topolánek zůstat v čele jihomoravské kandidátky a strana se měla naplno vrhnout do voleb. Adamec nicméně připustil, že dříve nebo později by požadavek na odchod Topolánka přišel.

Zdeněk Rychtera
ČTK

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena