Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 10.08.2022
Přesný čas: 13:42 Svátek: Vavřinec Zítra: Zuzana

LIBOR KASÍK PODEPSAL SMLOUVU A UJAL SE FUNKCE ŘEDITELE DIVADLA

článek vytvořen 01. 12. 2009, přečetlo si ho 3309 lidí

Trutnov - V pondělí do večera pracoval v Kladně pro tamní magistrát, od úterý už pro nově vznikající městské divadlo v Trutnově - takový je nový ředitel Společenského centra Trutnovska pro kulturu a volný čas Libor Kasík. "Včera jsem přišel domů z práce, pozdravil rodinu a šel spát. Ráno jsem nejprve nemohl dospat, pak jsem trochu zaspal a vydal se na cestu se zpožděním. Ale přijel jsem včas," přiznal.

Jeho první kroky směřovaly do nové radnice. Musel tam vyřídit několik důležitých věcí - například podepsat pracovní smlouvu u starosty města Ivana Adamce a učinit nezbytné administrativní úkony spojené se vznikem nové kulturní organizace, která bude divadlo provozovat. "Starosta si přál, aby nová organizace fungovala co nejlépe a splnila očekávání co největšího počtu Trutnovanů. Krátce jsme se pobavili o provozních záležitostech a také jsem obdržel jmenovací listiny," řekl Kasík. 


Libor Kasík při podpisu smlouvy, 1. prosince 2009, kancelář starosty

"Přeju panu řediteli, ať se mu v Trutnově líbí a daří v práci. Hlavně ať má pevné nervy. Je potřeba si popřát šťastné vykročení, nejlépe pravou," prohlásil starosta Adamec, když slavnostně Kasíkovi předal jmenovací listiny. A prozradil i část rozhovoru, který mezi oběma proběhl. "Mým přáním například je, abychom v září 2010 při otevření divadla neudělali jednu velkou akci a pak bylo dlouho ticho. Líbilo by se mi, kdyby to bylo pojato jako zahájení běžného provozu," naznačil Ivan Adamec.


Starosta Ivan Adamec popřál při předání jmenovací listin Liboru Kasíkovi "šťastné vykročení"

Pak se Kasík přesunul do své kanceláře. Tu má na Krakonošově náměstí a bude v ní sídlit zřejmě až do dubna, než bude hotová stavba městského divadla. Práce v provizoriu mu ale podle jeho slov nepřekáží. "Vůbec mi to nevadí. Mám radost, že jsem u zrodu tak významné stavby a zřízení divadla. A je jedno, jestli sedím tady, nebo jinde. Hlavně si musím rychle zřídit počítač s internetem a také další základní věci. Také musím zařídit záležitosti potřebné pro fungování organizace jako je zřízení účtu a podobné věci," zdůraznil.

V ještě neúplně zařízené kanceláři ležela na jednom ze stolů otevřená studie divadla a jeho interiéru, na který bude město vyhlašovat výběrové řízení. A kromě návrhů, jak by mohlo vypadat například vybavení kavárny a jiného zázemí, je v papírech zobrazeno i několik půdorysných náčrtů jednotlivých scén: kukátkové, kongresové, plesové i koncertní.V kanceláři na Krakonošově náměstí ředitel Libor Kasík připomněl návrhy na interiéry městského divadlaDo Trutnova Libor Kasík zatím nepřestěhoval svoji rodinu, to plánuje až později. Volné večery chce využít k bližšímu poznání města a jeho kultury. "Zatím o zdejších akcích vím jen ze zpráv nebo z papíru. Budu chodit na akce, které se tu odehrávají a poznávat město i z této stránky," dodal.

Město výstavbou divadla získá více než 7 tisíc metrů čtverečných prostor sloužících kulturním akcím, spolkovému životu, začínajícím hereckým uskupením či kongresům a zasedáním. Provoz centra bude zahájen v září 2010.

Kromě klasického divadla s kukátkovou scénou pro 390 diváků umožní moderní budova také vytvoření divadelní arény pro 589 diváků. Při přeměně na plesový sál bude mít kapacitu 522 míst, na koncerty 640 diváků. Pod budovou vznikne podzemní parkoviště pro 81 aut (z toho 6 pro tělesně postižené) a veřejné WC. Stavbu provádí trutnovská firma BAK, projektoval ji pražský Ateliér AG studio, autory návrhu jsou Radek Vopalecký a Luděk Štefek.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Další související články:
CHCI, ABY TRUTNOVÁCI MĚLI DIVADLO RÁDI, ŘÍKÁ ŘEDITEL KASÍK
ŘEDITEL KASÍK SE POPRVÉ PODÍVAL DO MĚSTSKÉHO DIVADLA
POTVRZENO: KASÍK SE STANE ŘEDITELEM DIVADLA, NASTOUPÍ 1. PROSINCE

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena