Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 29.03.2023
Přesný čas: 08:01 Svátek: Tatana Zítra: Arnošt

KAPELA KRYŠTOF NA FESTIVALU USPĚLA, V PÁTEK BYLA NEJVĚTŠÍ HVĚZDOU

článek vytvořen 22. 08. 2009, přečetlo si ho 3358 lidí

Trutnov - Počtvrté během čtyř let Richard Krajčo se skupinou Kryštof koncertoval v Trutnově. U publika uspěl při festiválku Zimák v roce 2007, při plese Gymnázia v roce 2008 a také při unplugged turné v Národním domě ve stejném roce. A posluchači mu nyní aplaudovali při pátečním koncertu v rámci Open Air Music Festivalu. A to i přesto, že pořadatelé Trutnova ještě nedávno havířovskou partu muzikantů označovali jako komerční kapelu.
Krajčo to při nástupu jeho kapely na pódium připomněl. Potom ale skvěle odehraným koncertem strhnul náročné trutnovské publikum na svoji stranu. "My jsme se toho moc báli, protože na (internetových) stránkách festivalu probíhaly hrůzné zvěsti, jak nás odsud poženou svinským krokem a že jsme ta nejkomerčnější a nejodpornější kapela, kterou kdy pozvali. Výsledek na mě působí úplně jako opak," řekl Krajčo po koncertu pro agenturu ČTK.

Tisíce lidí sledovaly Krajča nejen jako kytaristu a zpěváka, ale rovněž jako bubeníka. Po jeho vystoupení mu dokonce organizátor hudební přehlídky Martin Věchet přinesl na pódium festivalové tričko.


Richard Krajčo a Martin Věchet společně na pódiu

Festivalový pátek na hlavní scéně zpestřili ještě kapely Mňága a Žďorp, kouzelník Josef Talostan a Rudolf Pellar. Moderátor večera pak upozornil, že Trutnov je středem vesmíru a věnoval festivalu pamětní mramorovou desku. V horkém odpoledni pořadatelé kropili vodou diváky, kterých se podle odhadů do areálu v pátek odpoledne dostalo přes 11 tisíc.

Festival potrvá do neděle. Na čtyřech scénách se vystřídá přes sto kapel a zpěváků, mezi největší hvězdy budou patřit američtí Anti-Flag a Cavalera Conspiracy z Brazílie, koncertovat budou také Monkey Business, zazpívat přijede rovněž Eva Pilarová.

FOTOGALERIE ZDE

Pavel Cajthaml, Jan Macek
Trutnovinky.cz
Foto: Vilém Fischl
 

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena