Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 06:27 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

STANE SE V PLAY OFF BASKETBALOVÝ ZÁZRAK? KARA JDE PROTI „ŽABINÁM“

článek vytvořen 29. 03. 2014, přečetlo si ho 6756 lidí

Trutnov - Pohled do historie říká, že to bude jasná záležitost. Basketbalistky Kary Trutnov zažily pocit vítězství nad brněnskými „Žabinami“ zatím pouze jednou. Před rokem 1. března, kdy se radovaly po prodloužení. Ostatních 89 vzájemných zápasů, včetně tří letošních, ovládl slavný český klub. „V play-off je ale teoreticky možné všechno,“ nepodceňoval by až tolik svoje družstvo trenér Kary Jozef Rešetár před dnešním startem čtvrtfinálové série.
Nicméně je jasné, že Trutnovačky čeká letos již v prvním kole vyřazovacích bojů jeden z nejtěžších soupeřů za celou jejich devatenáctiletou éru v nejvyšší soutěži. Za to si ale hráčky Kary můžou samy, protože se do této pozice dostaly tím, že se nedokázaly po základní části vyhoupnout mezi šest nejlepších celků soutěže. I když potom vyhrály nadstavbovou skupinu A2, systém soutěže je poslal proti druhému nejlepšímu týmu sezony. „Naše družstvo je bojovně naladěné a nechce svou kůži prodat lacino,“ pronesl kouč Rešetár a dodal, že tým je připravený a odhodlaný poprat se o úspěch.Favoritem je bez diskuze český vicemistr a účastník Euroligy. „Soupeř budí respekt, budeme si muset dávat pozor na reprezentantky, ať české či slovenské, které tam tvoří hru. Na druhou stranu současný kádr Imosu už není tak široký, jak býval a v dalším sledu už ty hráčky nejsou tak silné,“ naznačil trutnovský trenér, že tudy by mohla vést cesta. „Jde o to, abychom s nimi dokázali držet krok. Naše výhoda je, že máme vyrovnanější kádr,“ poukázal Jozef Rešetár.

V základní části Kara podlehla doma Brnu 69:83 a venku 64:75. V posledním měření sil, které nabídlo semifinále domácího poháru v Trutnově, padla Kara 68:80. „Nejvíc jsme prohráli o čtrnáct bodů. Z naší strany to byly vcelku vydařené zápasy a podali jsme slušné výkony. Jen jsme s Imosem vždy měli problém v jedné ze čtvrtin. Věříme, že se tomu teď vyhneme a celý zápas odehrajeme vyrovnaně,“ poznamenal slovenský lodivod Kary. „Naše hráčky udělaly od začátku sezony velký kus práce,“ zdůraznil kouč, který ví, že největší síla Brna je směrem pod koš. „Připravovali jsme se na to. Doufám, že tam obstojíme,“ přál si Rešetár. Oproti tomu na perimetru vidí větší kvalitu u svého družstva.

Čtvrtfinálová série se hraje na tři vítězství. Novinkou letošního play off ŽBL je, že výhoda domácího prostředí se střídá po jednom zápase. „Je to spravedlivější systém,“ prohodil Jozef Rešetár. První utkání vypukne dnes od 17 hodin v brněnské hale Rosnička, v Trutnově se bude hrát v úterý od 18 hodin a k třetímu duelu dojde opět k Brně ve čtvrtek, kdy už může být rozhodnuto. Případné další souboje by měly termíny sobota 5. dubna v Trutnově a úterý 8. dubna v Brně. Vítěz série postoupí do semifinále, pro poraženého skončí sezona.

Dokáže si trenér Kary představit, že by už příští týden v Trutnově mohlo být po sezoně? „Je brzo o tom takhle přemýšlet,“ usmál se Jozef Rešetár. „Ale samozřejmě že taková možnost tady je. Sezonu si však chceme co nejvíce prodloužit,“ uzavřel.

Okénko z basketbalové mládeže

Velice důležité zápasy čekají mládežnické celky Kary Trutnov o tomto víkendu. Naději na přímou záchranu nejvyšší soutěže si budou chtít udržet kadetky, závěrečné ligové zápasy čekají mladší žákyně.

Kadetky Kary jsou jedním z nejmladších celků v soutěži, navíc je poznamenal odchod nejlepší střelkyně a reprezentantky Michaely Gaislerové do Strakonic. Aby nemuselo trutnovské družstvo do baráže, tak musí být nadmíru úspěšné v play-out. O tomto víkendu hraje dvakrát s celkem Ostravy, v sobotu u soupeře, v neděli v hale ZŠ Komenského. V případě dvou porážek by bez ohledu na výsledky v dalších zápasech trutnovský celek musel hrát nevyzpytatelnou květnovou baráž.

Mladší žákyně čekají poslední dva duely jejich soutěže. Klíčový je především ten sobotní. V případě vítězství nad Karlovými Vary by trutnovský celek obsadil pátou příčku v tabulce. Naopak v případě dvou neúspěchů skončí trutnovský celek až na sedmé příčce. Umístění je důležité z hlediska nasazení do kvalifikace o ligu v příštím roce.

Sobota
19:00 Liga U14: Kara Trutnov - Loko Karlovy Vary

Neděle
10:00 Liga U14: Kara Trutnov - BK Most
12:30 Extraliga: U17 Kara Trutnov - SBŠ Ostrava


Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
foto: Vilém Fischl

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena