Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.12.2022
Přesný čas: 05:21 Svátek: Iva Zítra: Blanka

ARCHITEKTONICKO-URBANISTICKÁ STUDIE CENTRA TRUTNOVA MÁ DVĚ OCENĚNÍ

článek vytvořen 27. 03. 2014, přečetlo si ho 6038 lidí

Trutnov - Akcie mladého architekta Jaroslava Voceďálka šlapou nahoru. Futuristickou vizí Trutnova, loni zveřejněnou v Trutnovinkách, nejprve rozvířil pestrou diskusi a vešel tak všeobecně ve známost. Nyní za svoji práci dostal prestižní ocenění od odborníků.
Voceďálek Trutnovany zaujal návrhem nových staveb. Například vedle soudu by stavěl odbavovací halu s multikinem, hotelem a obchody. Mezi bývalým okresním úřadem a bankou ČSOB by rád viděl moderní okresní knihovnu. Za domy mezi ulicemi Spojenecká a Horská by stavěl neobvyklý obchodní dům. A většinu parkování by přesunul pod zem (podrobněji čtěte zde).Autor studie Jaroslav Voceďálek

Nyní jeho návrh ocenili v 19. ročníku studentské soutěže architektonických škol O nejlepší urbanistický projekt akademického roku 2012/2013. Porota mimo jiné na Voceďálkově studii ocenila formování veřejných prostorů - jejich rozmanitost a logiku ve vazbách na existující a nově umisťované objekty. Jako diskutabilní sice označila měřítko některých navržených domů, ale celkově má návrh podle odborníků vysokou úroveň zpracování i prezentace.

Autora uznání potěšilo. „Velice si vážím ocenění v této soutěži, protože moje studie byla vybrána ze 48 projektů z nejlepších univerzit architektury České republiky, Slovenska a Polska. Je to určité docenění času a energie strávené nad tímto projektem,“ prohlásil Jaroslav Voceďálek. “Ukazuje se, že studie po získání dvou ocenění má určitou kvalitu a architektonicko-urbanistickou hodnotu, které si všimli odbornici nejen v Trutnově, Brně a Praze ale i na Slovenku a v Polsku. Pro mě osobně ocenění znamená další motivaci na začátku mé profesní kariéry a je povzbuzením pro můj atelier.“

 
Voceďálkova studie nového centra (pro zvětšení klikněte na obrázek)


Ve studentské soutěži architektonických škol byly vyhlašovány tři nejlepší práce a tři odměny ze 48 přihlášených projektů z České republiky, Slovenska a Polska. Diplomy předávali v prostorách Fakulty architektury ČVUT v Praze architekti Ladislav Lábus a Petr Durdík, předseda asociace pro urbanismus a územní plánování. Studie centra Trutnova už byla oceněna dvěma cenami. Nyní je vystaveny ve Fakultě architektury ČVUT v Praze a dále bude k vidění ještě v Brně, na Slovensku a v Polsku.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena