Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 28.01.2023
Přesný čas: 17:32 Svátek: Otýlie Zítra: Zdislava

POLICIE CHYTILA LUPIČE PŘÍMO V CHATCE. PAK ZJISTILA, ŽE KRADL I JINDE

článek vytvořen 27. 03. 2014, přečetlo si ho 5541 lidí

Trutnov - Přímo při činu chytila policie v zahrádkářské kolonii pětatřicetiletého lupiče. Jak se ukázalo, muž měl na svědomí více podobných krádeží a navíc na něj byl už dřív vydán příkaz k zatčení. Teď čeká ve vazbě na soud, za jeho přečiny mu hrozí až pět let vězení.
Policisté zloděje dopadli v úterý 18. března odpoledne. „Devětapadesátiletý muž oznámil násilné vniknutí do jedné ze zahradních chatek v zahrádkářské kolonii v ulici Nad Plovárnou. Ihned na místo vyjela policejní hlídka, která při zásahu ještě v chatce zadržela pětatřicetiletého muže, který měl mít násilné vniknutí na svědomí,“ uvedl policejní mluvčí Udo Ertner.

Pachatele s pouty na rukou eskortovali policisté na služebnu, kde zjistili, že se jedná o osobu, na kterou je vydán příkaz k zadržení. Navíc se ukázalo, že kradl i na jiných místech. „Prvním z případů je násilné vniknutí do kůlny v Náchodské ulici, ze které zmizelo jízdní kolo a nářadí. Druhým je násilné vniknutí do garáže na Kryblici, ze které si obviněný odnesl jízdní kolo. Třetí z případů se odehrál začátkem března v jednom z volně přístupných areálů trutnovské firmy. Z budovy společnosti zmizely tři bezpečnostní kamery a z vedlejší nemovitosti zařízení pro příjem internetového signálu,“ sdělil policejní mluvčí.

A tím výčet zdaleka nekončí. Muž se vloupal i do skladu na Bojišti, ze kterého si měl obviněný odnést travní sekačku. „Pátým případem je násilné vniknutí do jedné z budov na Ječné ulici. V jedné z místností se měl obviněný zmocnit tří klíčů od zaparkovaných motorových vozidel, která následně bez svolení majitele užil k jízdě. Motorová vozidla byla policejními hlídkami v průběhu několika hodin vypátrána a vrácena majiteli. Z uvedené budovy v Ječné ulici navíc zmizela sněžná fréza, autobaterie a dětská motorová čtyřkolka,“ připomněl Ertner.

Vloupání do chatky Nad Plovárnou bylo zatím posledním činem lupiče. „Poškození vyčíslili předběžně škodu na částku převyšující 120 tisíc korun. Na základě zajištěných důkazních prostředků policejní komisař ve středu 19. března zahájil proti pětatřicetiletému muži trestní stíhání pro přečiny krádež, porušování domovní svobody, neoprávněné užívání cizí věci a poškození cizí věci, k jejichž spáchání se plně doznal,“ dodal policejní mluvčí.

(pac, tz)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena