Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 18:54 Svátek: Nela Zítra: Blažej

PŘI KLÍČOVÉM KLÁNÍ HOKEJISTŮ O POSTUP DO DRUHÉ LIGY MŮŽE BURÁCET HYMNA HC

článek vytvořen 27. 03. 2014, přečetlo si ho 30638 lidí

Trutnov - „Chlapi jdeme na to, jen ať se taví led, od bruslí létaj jiskry, to je náš celý svět, dneska na to vlítnem, pěkně to rozjedem, soupeř ať se třese, o body se poperem. Trutnovští draci jdou, HC Trutnov góly střílí, trutnovští fans tu řvou, soupeři loví puky v síti.“ To je první sloka a refrén Hymny HC Trutnov, kterou pro ni připravili muzikanti ze zdejší hard rockové a metalové kapely Ztracená iluze.
A právě dnes je tato hymna aktuální a fanoušci trutnovských hokejistů si ji mohou od 18 hodin, kdy domácí hrají možná rozhodující utkání s Milevskem o postup do druhé ligy, bouřlivě zanotovat. V prvním zápase na ledě soupeře totiž zvítězili 4 : 1, tak je úspěch nadosah.

Text k hymně napsal Vladimír „Vaňous“ Vaňka, na hudbě i na textu se kromě něj podíleli zpěvák Jiří „Nerwick“ Steklý a Jan Vomáčka. Hymna věnována trutnovskému hokeji byla nahraná Petrem Skalou ve Skala Music. „Měl jsem kousek textu v šuplíku. Zpěvák Jirka, s nímž jsem začal spolupracovat, chodí na hokej. Tak jsme se domluvili, dopsal jsem text a hymnu dali hudebně dohromady,“ řekl nám ke vzniku hokejového songu Vaňka.


Trutnovská kapela Ztracená iluze: Zleva kytarista Vladimír "Vaňous" Vaňka a zpěvák Jiří "Nerwick" Steklý.

Píseň je součástí zbrusu nového alba Femme Fatale, které kapela zanedlouho vydá. „Myslím, že je to dobrý nápad. Doufáme, že ji fanoušci přijmou a hokejistům to pomůže k postupu do druhé ligy,“ věří Vaňka, který sice na rozdíl od svého kolegy Steklého do hokejových ochozů nechodí, ale rád se na něj podívá v televizi. „Je to tak. Nejsem aktivní fanoušek, ale trutnovským hokejistům postup samozřejmě přeji,“ uvedl.

Hokejisté věří, že to dnes bude poslední zápas a postoupí. Domácí borec Jiří Šimoníček se nechal slyšet, že to HC Trutnov dnes večer zkusí skončit a doufá, že přijde na stadion co nejvíce diváků. „My se jim odměníme vítězstvím,“ dodal sebevědomě trutnovský hokejista.Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: Ztracená iluze

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena