Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 29.03.2023
Přesný čas: 07:56 Svátek: Tatana Zítra: Arnošt

STUDENTI Z TRUTNOVA VYHRÁLI KRAJSKÉ KOLO FINANČNÍ GRAMOTNOSTI

článek vytvořen 25. 03. 2014, přečetlo si ho 2346 lidí

Trutnov - Skvělého úspěchu dosáhli studenti Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Trutnov. Vybojovali první místo v krajském kole soutěže Finanční gramotnost a tím i postup do národního kola, které se příští týden odehraje v prostorách České národní banky.


Pro vysvětlení: v krajském kole 5. ročníku celostátní soutěže Finanční gramotnost nešlo jen o individuální porovnávání znalostí studentů, ale hlavně o týmovou práci tří nejlepších studentů škol, kteří postoupili z okresního kola. „O umístění rozhodlo správné zodpovězení otázek a čas odeslání testu. Otázky byly velmi náročné na výpočty a znalosti starého i nového občanského zákoníku,“ uvedla učitelka Hana Peterová.

Studenti díky znalostem a důvtipu získali první místo v náročném souboji se zástupci ostatních středních škol v hradeckém kraji. Porazili ostatní časem 6.46 minut a plným počtem správně zodpovězených otázek. „Nyní nás čeká to nejtěžší, národní kolo přímo v sídle ČNB. Naše příprava bude ještě intenzivnější a časově náročnější, vždyť některé znalosti využijeme i při maturitní zkoušce,“ upřesnili studenti. Za školu soutěžili Adam Kalenský z 2.S, Pavlína Lébová ze 4.S a Lukáš Fajtl ze 4.S.



(hap-tz, pac)
Trutnovinky.cz
Foto: SOŠ a SOU Trutnov

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena