Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 29.03.2023
Přesný čas: 08:02 Svátek: Tatana Zítra: Arnošt

MAŽORETKY VYHRÁLY PRESTIŽNÍ SOUTĚŽ O BRNĚNSKOU DRAČICI

článek vytvořen 25. 03. 2014, přečetlo si ho 3323 lidí

Trutnov - První a třetí místo. To je výsledek zájezdu mažoretek Nemesis do Brna, kde se konala nepostupová soutěž mažoretkových a twirling týmů O Brněnskou dračici 2014. Přehlídky se zúčastnilo 26 souborů, které pochodují na moderní hudbu, ale není jim cizí zapochodovat i na klasickou dechovou skladbu.


Pro trutnovská děvčata byl právě hodnocený nástup na dechovku úplnou novinkou, ale tým vedený trenérkou Janou Šichovou se s ní vyrovnal nečekaně rychle. Nikdo nečekal, že právě on bude favoritem na medaili. „Pravidla byla zcela netradiční, a proto jsme moc rády, že jsme se s nimi dokázaly vypořádat a ještě dosáhnout úspěchu v tak kvalitní konkurenci,“ uvedla jedna z kapitánek Alena Nováková.

Pětičlenná odborná porota hodnotila každý detail tanečního vystoupení. Od pochodového (tanečního) kroku, synchronizaci skupiny, práce s hůlkou, přes originalitu, obrazce, umělecký dojem, hudbu a choreografii, až po kostým či make-up. Trutnovský Nemesis zabodoval i při hodnocené disciplíně Kontakt s publikem, kdy při jeho vystoupení naráz ztichl šum na tribunách. „Z pohledu kapitánky hodnotím tuto soutěž pro nás podařenou a přínosnou. I když se náš výkon neobešel bez chybiček, patří k jednomu z nejlepších. Jednalo se o prestižní soutěž, proto si našeho umístění na medailových pozicích vážíme a je pro nás motivací k další práci, abychom i nadále byly takto úspěšné,“ řekla Sára Kranátová.Po zisku zasloužených medailí by ale neměly trutnovské mažoretky usnout na vavřínech. Na jaře je čekají ještě další významné soutěže včetně kvalifikace na Mistrovství České republiky. „Víme, kde máme slabá místa, a budeme se snažit vše doladit pro nadcházející vystoupení a soutěže,“ dodala Alena Nováková.

Brněnské výsledky:
Skupiny senior (nad 14,5 roku): 1. Nemesis Trutnov, 2. Senica Spirit, 3. Jannies Batelov.
Miniformace junior (5 děvčat 12 - 14,49 let) 1. Michelle Karviná, 2. SDOM Zlín, 3. Nemesis Trutnov (Růžičková, Jaklová, Severinová, Mikschová a Gottwaldová).(tz-ši, pac)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena