Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 19:44 Svátek: Nela Zítra: Blažej

UFFO BUDE PATŘIT VÁCLAVU HAVLOVI, PROJEKT ZAHÁJÍ VÝSTAVA ANTIKÓDY

článek vytvořen 25. 03. 2014, přečetlo si ho 2979 lidí

Trutnov - Výstavy, divadelní hry, diskuse. To vše bude věnováno dramatikovi, disidentovi a prvnímu českému prezidentovi Václavu Havlovi v souvislosti s projektem Setkání s Václavem. Základem projektu bude výstava vizuální verze experimentální básnické sbírky Antikódy v přízemním foyer Uffa, která bude zahájena vernisáží zítra v 17 hodin.
V témže místě bude rovněž projekce fotografií Bohdana Holomíčka, který patřil do skupiny lidí blízkých Václavu Havlovi. „Vše bude gradovat 14. dubna, kdy v Uffu odehrajeme dvě představení. Nejdříve to budou Antiwords souboru Spitfire Company, jež jsou inspirovány Havlovou Audiencí, a které zaznamenaly skutečně velké úspěchy v zahraničí,“ uvedl ředitel Uffa Libor Kasík.


Hra Václava Havla Zahradní slavnost v podání herců Divadla Na tahu v režii Andreje Kroba.

Tentýž den večer od 20 hodin bude odehrána známá Zahradní slavnost v podání Divadla Na tahu a v režii Andreje Kroba. „Chtěli jsme předvést dnes již možno říci klasické Havlovo absurdní drama a zároveň dát prostor mladým, ale již mezinárodně etablovaným umělcům, kteří se dílem Václava Havla inspirovali“ vysvětluje Kasík.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena