Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 19:40 Svátek: Nela Zítra: Blažej

JAZZINEC SPOJIL HUDBU S PROMÍTÁNÍM. ZÍTRA POKRAČUJE VÝSTAVOU A KONCERTY

článek vytvořen 19. 03. 2014, přečetlo si ho 2461 lidí

Trutnov - Hudební festival Jazzinec se v březnu rozjel na plné obrátky. V sobotu se navíc poprvé dostal do nového místa - kulturního Klubu Kabinet. Bylo to v rámci večera označeného jako Bohdan Holomíček & KONEKŠN. Nezvyklé spojení známého fotografa s jazzovou muzikou přineslo naprosto inovativní zážitek. A pozor! Už na zítřek jsou připraveny další atraktivní koncerty (Pod hradem) a unikátní výstava jazzových fotografií (v městském úřadě).
Jako během celého Jazzince i tentokrát totiž šlo především o improvizaci. Tedy nic dokonale připraveného do posledního detailu. Jen nápad promítat fotky a podbarvovat to hudbou. A nebo naopak, podle hudby bleskově vybrat a promítnout snímky. "Je to o spontánním nápadu. Bohdan vybírá fotky v různém tempu, kapela kolem Míry Noska k tomu hrála, všechno to vlastně vznikalo přímo na místě," uvedl dramaturg jazzince Tomáš Katschner. Vydařená akce se ale nebude stávat pravidlem, jak by mnozí čekali. "Bude to spíše výjimečná záležitost, související s momentální náladou, inspirací a možností přenést to na lidi," upozornil Katschner. Podívejte se na fotografie.


FOTOGALERIE ZDE

Zítra (ve čtvrtek od 19 hodin) bude Pod hradem koncert Gwyn Ashton a jeho trio. Třiapadesátiletý australský kytarista a zpěvák je,dokonalým příkladem veteránské generace, co si své blues" poctivě odžila, odjezdila a odehrála. "Ahston je opravdový bluesman. Navíc na Jazzinec přijíždí s trutnovským muzikantem a baskytaristou Lukášem Kytnarem," zdůraznil dramaturg Tomáš Katschner. Také ve druhé části večera, kdy bude zpívat mladá Marta Kloučková, bude na pódiu "odchovanců zdejší muzikantské školy - Miloš Klápště.

Ještě dvě hodiny před koncertem (od 17 hodin) ale začne ve výstavním prostoru městského úřadu expozice třiceti nejlepších jazzových fotografií celosvětové soutěže pro amatéry i profesionály nazvaná jednoduše Jazz World Photo. Přístupná bude do 23. května, ale vyhlášení těch nejlepších pořadatelé chystají už na festivalové finále, které bude v sobotu 29. března v Uffu.  

Další program 16. ročníku mezinárodního festivalu JAZZINEC 2014 
Čtvrtek 20.3. Pod hradem 
Gwyn Ashton Trio (Austrálie-UK, CZ) 
Marta Kloučková Jazz Project 

Čtvrtek 27.3. Koncertní síň B. Martinů 
Robert Balzar New Trio feat. J. Levíček 

Sobota 29.3. v Uffu 
Festivalové finále 
Rosťa Fraš Q. feat. Antonio Farao (It, Cz) 
Tingvall Trio (Švédsko – Kuba – CZ) 
Rudy Linka & Christina Prindle (USA,CZ) 
Trio Ivoire (Německo, Pobřeží Slonoviny, UK) 

Čtvrtek 3.4. Klub Kabinet 
Jiří Moravčík – Starobylé rituály uprostřed velkoměsta 

Čtvrtek 10.4. Koncertní síň B. Martinů 
Limbo – 10 let kapely 
6 Na Chodníku & Miloň Čepelka 

Úterý 15.4. v Uffu 
Ibrahim Maalouf – Illusions 

Čtvrtek 17.4. Pod hradem 
Kieslowski 
Benny Lackner (USA/D) 

Pátek 25.4.  v Uffu 
Iva Bittová & Janáčkova filharmonie Ostrava & přátelé 

Všechny koncerty jsou v 19 hodin. 

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto a Video: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena