Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 29.03.2023
Přesný čas: 08:56 Svátek: Tatana Zítra: Arnošt

PO KONCERTU IZRAELSKÉHO SAXOFONISTY CHVÁLIL JAZZINEC I SERVER JAZZPORT

článek vytvořen 12. 03. 2014, přečetlo si ho 2677 lidí

Trutnov - Je to jedna z pochval, kterou si můžou dát čeští jazzmani tzv. do rámečku. Poklonu od odborného hudebního serveru Jazzport.cz si tam nyní může uložit také trutnovský festival Jazzinec. Jeho koncert z předchozího týdne totiž ocenil hudební kritik uznávaného webu.


Saxofonista Shauli Einav.

Minulý čtvrtek patřil jazzovému večeru v Koncertní síni Bohuslava Martinů. Reportéra Jazzportu zaujalo fenomenální vystoupení izraelského saxofonisty Shauli Einava se slovenským triem Jazz&More. „V prostředí bývalého evangelického kostela v novogotickém slohu zněl moderní komorní jazz náramně, zvlášť když kvartet na pódiu zahrál ve vynikající formě. Lepší jazzový večer jsem si nemohl přát,“ napsal uznávaný kritik Jan Hocek. Více čtěte zde.

Pro trutnovský festival jazzu, funky a word music je to další skvělá vizitka. Koncert Einava navíc byl dalším výjimečným zážitkem. Zněly skladby mladého slovenského kytaristy a nadějného jazzmana Samuela Marinčáka, který v kapele působí ještě společně s otcem a kontrabasistou Martinem Marinčákem a bubeníkem Stanislavem Cvancigerem. „Mělo to silné melodické motivy, výborná sóla a hlavně emocemi doslova nabitý saxofon. Prostě úžasný zážitek,“ souhlasil s názorem kritika i dramaturg festivalu Tomáš Katschner.


Tony Ackerman.

Návštěvníci navíc ocenili také druhou část koncertu - hru uznávaného kytaristy Tony Ackermana. „Předvedl úžasné hudební myšlení. Navíc svoji hrou jakoby předvádí kořeny americké hudby, což přináší zajímavé prožitky. Publikum bylo nadšené, jako kdyby dostalo jakousi lidskou přednášku naservírovanou v hudbě,“ řekl Katschner. Podívejte se na video.Další výjimečný jazzincový večer se chystá už na zítřek (čtvrtek od 19 hodin). Opět se uskuteční v Koncertní síni Bohuslava Martinů a hrát při něm bude mimořádně schopný slovenský trumpetista Juraj Bartoš a náchodský Swing Sextet. „Lidé ale tentokrát nepřijdou na klasický koncert, kde se bude sedět, poslouchat, nedutat a nešpitat. Naopak, uděláme z toho spíš jakousi kavárnu, něco, jako když vejdete do jazzového klubu. Bude to prostě hlavně o radosti z muziky, chceme si udělat příjemný večer s příjemnou hudbou,“ naznačil Tomáš Katschner.

FOTOGALERIE ZDE

Další program 16. ročníku mezinárodního festivalu JAZZINEC 2014
Čtvrtek 13.3. Koncertní síň B. Martinů
Juraj Bartoš & Swing Sextet (SK, CZ)

Sobota 15.3. Klub kabinet
Bohdan Holomíček & Konekšn

Čtvrtek 20.3.Pod hradem
Gwyn Ashton Trio (Austrálie-UK, CZ)
Marta Kloučková Jazz Project

Čtvrtek 27.3. Koncertní síň B. Martinů
Robert Balzar New Trio feat. J. Levíček

Sobota 29.3. v Uffu
Festivalové finále
Rosťa Fraš Q. feat. Antonio Farao (It, Cz)
Tingvall Trio (Švédsko – Kuba – CZ)
Rudy Linka & Christina Prindle (USA,CZ)
Trio Ivoire (Německo, Pobřeží Slonoviny, UK)

Čtvrtek 3.4. Klub Kabinet
Jiří Moravčík – Starobylé rituály uprostřed velkoměsta

Čtvrtek 10.4. Koncertní síň B. Martinů
Limbo – 10 let kapely
6 Na Chodníku & Miloň Čepelka

Úterý 15.4. v Uffu
Ibrahim Maalouf – Illusions

Čtvrtek 17.4. Pod hradem
Kieslowski
Benny Lackner (USA/D)

Pátek 25.4.  v Uffu
Iva Bittová & Janáčkova filharmonie Ostrava & přátelé

Všechny koncerty jsou v 19 hodin.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto a Video: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena