Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 28.01.2023
Přesný čas: 17:44 Svátek: Otýlie Zítra: Zdislava

LÁZEŇSKÝ HOST SE POKUSIL ZNÁSILNIT SESTŘIČKU V POKOJI PRO PACIENTY

článek vytvořen 11. 03. 2014, přečetlo si ho 7489 lidí

Trutnov - Policie vyšetřuje neobvyklý případ - pokus o znásilnění zdravotnického personálu. Došlo k němu při všedním provozu ve Státních léčebných lázních v Janských Lázních. Arab se pokusil znásilnit sestřičku. Naštěstí se dokázala ubránit a utéct. Cizince zajistila policie, ve vazbě čeká na soud.
V úterý 25. února dopoledne mezi desátou a jedenáctou hodinou uklízela sedmadvacetiletá sestřička pokoj v lázeňském domě. Najednou k ní zezadu přistoupil Arab, který bydlel na protějším pokoji. „Zavřel dveře, zamknul je a zezadu ji jednou rukou chytil pod krkem a druhou za ústa, aby nekřičela. Chtěl ji znásilnit, ale ona se mu naštěstí nějak vysmekla a utekla,“ uvedl jeden ze zaměstnanců lázní, který se o incidentu dozvěděl, ale nepřál si, abychom zveřejnili jeho jméno.

Přímo u činu ale nebyl, stejně jako většina dalšího personálu. Tlumočil tak verzi, kterou mu řekly další kolegyně. Právě ony přivolaly policii. „Případ jsme zadokumentovali jako pokus znásilnění. Zahraniční host byl zadržen, následující den proti němu bylo zahájeno trestní stíhání pro trestný čin znásilnění, za což mu hrozí až pět let vězení,“ uvedl policejní mluvčí Udo Ertner. Okresní soud v Trutnově poslal Araba dva dny po incidentu do vazby.Poškozená je v domácím léčení a s novináři mluvit zatím nechce. „Je z toho dost otřesená. Vždyť ji chtěl znásilnit za bílého dne, přímo v práci,“ vysvětlil další pracovník lázní, který sice není jejím kolegou z oddělení, ale o neobvyklý případ se intenzivně zajímá. „Samozřejmě to není nic příjemného. Je zapotřebí tomu dopřát určitou chvilku klidu,“ prohlásil ředitel lázní Rudolf Bubla. Podle něj je incident v českém lázeňství naprosto výjimečným činem. „Pokud vím, je to úplně poprvé, co k něčemu takovému došlo. Samozřejmě jsme udělali interní opatření, aby se taková situace jednoduše neopakovala,“ zdůraznil.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena