Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 28.01.2023
Přesný čas: 18:39 Svátek: Otýlie Zítra: Zdislava

MRTVÝCH NA SILNICÍCH OKRESU UBYLO, PŘESTO VYHASLO SEDM LIDSKÝCH ŽIVOTŮ

článek vytvořen 03. 03. 2014, přečetlo si ho 2835 lidí

Trutnov - Celkem 882 dopravních nehod se loni stalo na silnicích trutnovského okresu. Je to o pět karambolů méně než v roce předcházejícím. Ubyl také počet mrtvých, přesto na silnicích zahynulo sedm lidí, těžce se zranilo 31 a lehce 225 lidí. Mezi největší tragédie patří nehody na železniční trati, motorkáře a srážka dvou automobilů.


Na železničním přejezdu v Bílé Třemešné došlo v květnu ke střetu auta Škoda Fabia s vlakem. I když strojvedoucí usilovně brzdil, srážce nemohl zabránit. V autě zahynul třiašedesátiletý řidič. O měsíc později se u trutnovského Tesca zabil po nárazu do svodidel řidič terénního motocyklu. „Devětatřicetiletý muž na Enduru na Krkonošské předjížděl osobní motorové vozidlo. Při předjížděcím manévru s největší pravděpodobností nezvládl jízdu a vylétl ze silnice a na místě zemřel," uvedl policejní mluvčí Udo Ertner.

Další tragická nehoda se stala v prosinci v Kalné Vodě. Osmadvacetiletá řidička osobního vozu Škoda Roomster vrazila do nákladního auta s jeřábem. Žena při nehodě na místě zahynula. Řidič nákladního vozidla, které se převrátilo, byl zraněn. Hmotné škody při nehodách loni dosáhly výše více než 41 milionů korun, to je 4,3 milionu více než rok předtím.Podle Libora Špráchala, zástupce vedoucího územního odboru trutnovské policie, jsou nejčastějšími příčinami dopravních nehod nesprávný způsob jízdy a vysoká rychlost. „Potěšující je skutečnost, že se snížil počet nehod způsobených pod vlivem alkoholu,“ uvedl Špráchal. Těch bylo 65. Zvýšil se ale celkový počet opilých řidičů. Pod vlivem alkoholu jich bylo 445, což je o 82 více než v roce 2012.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR, Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena