Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 16:28 Svátek: Nela Zítra: Blažej

IVAN ADAMEC: LIDÉ NEPOSUZOVALI KANDIDÁTY, ALE STRANICKÁ TRIČKA

článek vytvořen 25. 10. 2008, přečetlo si ho 3782 lidí

Trutnov - V klidu, téměř bez emocí a smířlivě přijal sobotní porážku v senátních volbách Ivan Adamec (ODS). „Je to zklamání, ale také jedna důležitá životní zkušenost. Beru to jako realitu,“ uvedl Adamec v rozhovoru pro Trutnovinky.cz.
Proč jste prohrál?
Volby byly o něčem jiném, než měly být. Je to pokračování oranžové válce. Myslím si, že lidé ve většině případů vůbec neposuzovali kandidáty, ale zvažovali pouze barvu stranického trička. Nebylo to souboj Adamec versus Trpák, ale ODS proti ČSSD. Musím poděkovat Trutnovanům, vlastní obyvatelé mě nezklamali a dali mi hlasy. (Adamec v Trutnově Trpáka porazil - pozn. redakce)

Trpák vám vrátil porážku z předchozích voleb. Už jste mu gratuloval?
Osobně jsem za ním zašel a předal mu štafetový kolík trutnovského senátora a popřál jsem mu hodně štěstí a pevné nervy.

Jak budou vypadat vaše nejbližší dny?
Požádám trutnovské zastupitelstvo, aby mě vzalo do funkce starosty jako uvolněného. Luxus, abych dělal zadarmo neuvolněného starostu, si nyní nebudu moct dovolit. Očekávám, že budu mít více svobody a času pro svoji rodinu. V posledních letech jsem téměř žádný osobní život nežil. Předpokládám, že si trošku i odpočinu.

Ivan Adamec (1960, ODS)
Starosta Trutnova. Absolvent Pedagogické fakulty UK v Praze, do roku 1998 působil jako ředitel Základní školy Komenského v Trutnově. V roce 1994 byl zvolen do trutnovského zastupitelstva a posledních deset let stojí v čele tamní radnice. Senátorem je od roku 2002, kdy ve druhém kole porazil Pavla Trpáka z ČSSD. V Senátu Adamec předsedal hospodářskému výboru. Členem ODS se stal v roce 1994, od letoška je předsedou regionálního sdružení strany v Královéhradeckém kraji. Je ženatý, má syna a dceru.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz s využitím ČTK

Další související články:
LIDÉ NA SE NEČEKANĚ ROZHODLI PRO ZMĚNU, ADAMCE V SENÁTU STŘÍDÁ TRPÁK
NOVÝ SENÁTOR TRPÁK: VOLIČI VYJÁDŘILI NESOUHLAS S VLÁDNÍ POLITIKOU


© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena