Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 16:27 Svátek: Nela Zítra: Blažej

KAPELA BENJAMING´S CLAN BRZY PŘIDÁ KE TŘEM KONCERTNÍM VIDEOKLIPŮM ČTVRTÝ

článek vytvořen 22. 02. 2014, přečetlo si ho 2539 lidí

Trutnov - Ve jménu krále, Mořský vlk a In Vino Veritas. To jsou tři písně, ke kterým má známá petříkovická kapela Benjaming´s Clan natočené videoklipy. Všechny vznikly při loňském koncertu v music clubu Bajka v Obornikách v Polsku a díky profesionálnímu nazvučení a výbornému publiku mají jedinečnou atmosféru živého vystoupení.


Dříve, ještě pod starým názvem Benjaming Band, hrála rodinná formace punk. Dnes servíruje fanouškům svérázný hudební styl - podle hudebních publicistů keltský energický dudácký folk. Ten je patrný i z tří klipů, které visí na webových stránkách kapely www.benjamingsclan.com v sekci videa. Teď se připravuje čtvrtý. Nebude mít ale klasický koncertní ráz, jako tři předchozí. Vznikne totiž při večírku jen pro zvané a bude tzv. unplugged.

Natočený bude ještě před nejbližším trutnovským koncertem Benjaming´s Clanu, který se odehraje na „zelený svátek“ (v sobotu 15. března od 20 hodin) v restauraci Na Vidličce. Dodejme, že kapelu kromě (táty) basáka Olina Dlouhého a jeho synů Kuby (kytara), Matese (bicí) a Lukáše (dudy) tvoří ještě dva polští muzikanti - hráče na banjo Jacek Maciolek a houslista Gřešek. Koncert na svatého Patrika slibuje průřez více než deseti lety petříkovické kapely, zazní ale i zcela nové skladby.

(pac, tz-old)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena