Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 15:32 Svátek: Nela Zítra: Blažej

POLICIE MÁ VIDEO Z KRÁDEŽE V OBCHODĚ ALPINE PRO. HLEDÁ ZLODĚJE I SVĚDKY

článek vytvořen 07. 02. 2014, přečetlo si ho 7662 lidí

Trutnov - Výrazně pomoci při vyšetření krádeže v obchodě Alpine Pro by mohl videozáběr z bezpečnostních kamer a případní svědci. Policie dnes záběry zveřejnila a žádá veřejnost o spolupráci při pátrání zlodějích a rovněž hledá lidi, kteří zřejmě kolem místa činu v inkriminovanou dobu procházeli.
K loupeži došlo v obchodě se sportovním oblečením v Horské ulici minulý týden, a to v noci z pátku na sobotu kolem čtvrté hodiny. Zloději násilím vnikli do obchodu a odnesli si peníze a oděvy za přibližně 105 tisíc korun. Policisté zatím po lupičích a ukradených věcech pátrají.Zatím vědí, jakým způsobem krádež proběhla. „Přijela skupina pachatelů dosud neustanoveným osobním motorovým vozidlem tmavší barvy ve směru od trutnovského autobusového nádraží před uvedený obchod, kde po samotném vloupání pachatelé do odstaveného auta nakládali odcizené zboží a po několika minutách z místa odjeli příjezdovou cestou,“ upřesnil policejní mluvčí Udo Ertner.

Důležitá by mohla být jedna okolnost - svědci. V době loupeže totiž podle policistů procházelo několik lidí kolem vykrádané prodejny, stojícího auta a zlodějů. „Chceme oslovit zejména pár, který ve čtyři hodiny ráno místem krádeže procházel. Uvedená dvojice k místu přicházela ve směru od Krakonošova náměstí, kdy na několik okamžiků muž a žena odbočili do místní pasáže a následně procházeli kolem osob, které se uvedeného protiprávního jednání měly dopouštět,“ uvedl mluvčí Ertner.Policie proto žádá občany, aby s případem pomohli. „Kdo by mohl k uvedené krádeži uvést jakoukoli informaci, nechť co nejdříve kontaktuje nejbližší policejní služebnu či přímo linku 158,“ dodal Udo Erner. Za přečiny krádeže provedené vloupáním a poškození cizí věci hrozí pachateli trest odnětí svobody až na pět let.

(pac, er-tz)
Trutnovinky.cz
Reprofoto: Policie ČR

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena