Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 15:50 Svátek: Nela Zítra: Blažej

ZLODĚJI LYŽÍ SI NEDAJÍ POKOJ, KRADOU V HORÁCH I PŘÍMO V TRUTNOVĚ

článek vytvořen 20. 01. 2014, přečetlo si ho 1833 lidí

Trutnov - Zimním radovánkám sice zatím není přáno, zloději ale přesto se kradou lyže dál, jakoby se nechumelilo. Důkazem jsou dva víkendové příklady. Zloději řádili jak v horské metropoli, tak přímo v našem městě.
K první loupeži došlo v Peci pod Sněžkou, kde někdo ukradl dvěma ubytovaným hostům ze zahraničí dva páry sjezdových carwingových lyží, které byly uloženy v zeleném látkovém vaku. K tomu ještě mobil a peněženku s finanční hotovostí. „Návštěvníci horského střediska vyčíslili škodu na necelých 29 tisíc korun,“ upřesnil policejní mluvčí Udo Ertner.

Druhá loupež se stala v noci na sobotu dopoledne v Náchodské ulici. Zloději ukradli z auta Volkswagen střešní box i se čtyřmi páry sjezdových lyží. „Majitel dopravního prostředku vyčíslil škodu na 25 tisíc korun,“ sdělil Udo Ertner.

Oba případy policie šetří jako přečin krádež, pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. „Po zloději a odcizených věcech místní policisté se svými kolegy ze služby kriminální policie a vyšetřování intenzivně pátrají,“ dodal Udo Ertner.


(pac, tz)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena