Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 25.09.2022
Přesný čas: 10:50 Svátek: Zlata Zítra: Andrea

DVORNÍ FOTOGRAF JAZZINCE PATRICK MAREK ZACHYTIL ZBLÍZKA MISIONÁŘE JAZZU

článek vytvořen 14. 01. 2014, přečetlo si ho 1948 lidí

Trutnov - Prestižní hudební festival Jazzinec, který letos vstoupil do šestnáctého ročníku, není jen kvalitní jazzová muzika z celého světa, ale má přesah i do fotografie. O tom se budou moci na vlastní oči přesvědčit účastníci výstavy Hodně zblízka! dvorního festivalového fotografa Patricka Marka. Zahájena bude vernisáží zítra v 17 hodin ve výstavní síni městského úřadu.


Galerie města připravila skvělou, s Jazzincem související expozici sestavenou z Markových snímků takových hvězd jakými jsou Frank Gambale, Dan Bárta, Vojta Dyk, Randy Brecker, Laco Deczi, Libor Šmoldas, Bobby Watson, Sonny Rollins nebo Victor Bailey. Muzikanti jsou zachyceni nejen jako odhodlaní jazzoví misionáři, ale také jako hravé děti v zákulisí.

Patrick Marek je výraznou osobností české jazzové scény. Jeho fotografie však tisknou i časopisy v USA nebo v Japonsku. Umělec, který fotí jazzovou scénu více než deset let a má na svém kontě řadu prvotřídních snímků zachycujících procítěnou hudbu, si ji neužije, pokud nemá na koncertě foťák. „Mám to nějak spojený, vnímám hudbu přes hledáček,“ říká. Markova výstava potrvá do 14. března.
Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: Patrick Marek

čtěte také:
JAZZINEC ZAHÁJIL LETOŠNÍ VÝSTAVU. JE OD FOTOGRAFŮ OKRAJOVÝCH HUDEBNÍCH ŽÁNRŮ


© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena