Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 15:39 Svátek: Nela Zítra: Blažej

MODERNIZACE ÚPRAVNY VODY V TEMNÉM DOLE MÁ STÁT STO MILIONŮ KORUN, TRUTNOV DÁ ZE SVÉHO JEN DVACET

článek vytvořen 09. 01. 2014, přečetlo si ho 2496 lidí

Trutnov - Rozpočet město na letošní rok ještě nemá, zatím se drží provizoria, už nyní ale ví, co bude jednou z největších investic. Modernizace úpravny vody v Temném Dole. Vyjde na sto milionů korun, ale Trutnovu na ni postačí jen dvacet milionů. Většinu peněz totiž získal z evropských dotací.
Investici ale nebude provádět přímo město. Coby majoritní akcionář společnosti Vodovody a kanalizace Trutnov (VAK) ale koupí akcie. „Investice je sice VAKu, ale vzhledem k nastavenému systému jeho hospodaření by nebylo dobré, kdyby si on bral úvěr na spoluúčast stavby. Bude to tedy nastavené tak, že my si koupíme akcie VAKu, navýší se základní jmění firmy, my v ní opět posílíme své postavení a VAK tím získá peníze na investici,“ prohlásil trutnovský starosta Ivan Adamec.Musí s tím ještě souhlasit další akcionáři, kterými jsou především města a obce z trutnovského regionu. To by ale podle Adamce neměl být takový problém. Modernizace je totiž díky získané evropské dotaci mimořádně výhodná. „Byla by velká hloupost v době, kdy jsme sehnali jednu z posledních velkých evropských dotací, kdybychom to nerealizovali. V této době už se nám třeba nikdy nepovede udělat stomilionovou investici, na kterou nám stačí z našich peněz pouhých dvacet milionů,“ zdůraznil.

Podobně jako před lety u čistírny odpadních vod v Bohuslavicích nad Úpou, má být výsledkem rekonstrukce úpravny v Temném Dole především větší kapacita a vyšší kvalita. „Je to akce, která v našem městě nebude vidět třeba jako opravený chodník, ale pozná se to na kvalitě vody,“ prohlásil trutnovský starosta Ivan Adamec.


Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek

čtěte také: MODERNIZACE KANALIZACE A ČISTIČKY STÁLA 527 MILIONŮ KORUN 

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena